Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-04-2024, 20:20   #504
Cioldan
 
Cioldan's Avatar
 
Reputacja: 1 Cioldan nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Ums zaawansowany jest na tyle zaawansowany, że trzeba by wymienić u pomocników, że ma ten ums. Powszechne umsy jak gotowanie, powożenie, jeździectwo można machnąć ręką bo to sporo osób ma w tych młotkowych realiach no ale umsy zaawansowane są charakterystyczne dla danej postaci.
No i tu właśnie jest pies pogrzebany. Na zdolności typu błyskawiczne przeładowanie, pewnie nie można machnąć ręką? Skoro i tak możemy rozwijać tych pomocników, to fajnie byłoby im dodać chociaż jakąś początkową profesję z jej dodatkami...

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- I w poprzednim starciu na drodze też walka w zwarciu była zaznaczona poprzez to, że oddziały stały na sąsiednich kratkach.
- Jeśli ruch się kończy tak, że kratki obu stron się stykają = zwarcie. Chyba, że jest jakaś przeszkoda jak ściana, urwisko itd.
- Jak pisałem powyżej to co się dzieje na danej kratce dotyczy wszystkich na tej kratce. Więc jak ogary dopadną ludzi to dopadną też elfy. To jest kwadrat 4 na 4 m. A z 2 osób trudno utworzyć linię jaka by miała odgradzać 2 następne osoby od przeciwnika. Zwłaszcza jak przeciwnika jest 7 sztuk czyli mają przewagę liczebną. Czyli jeśli elfy zostaną na miejscu a ludzie mają się bronić to cała czwórka jest w zwarciu z ogarami.
- no tu wychodzą kolejne minusy z bitewniaka. My nie prowadzimy armii i nie najeżdżamy inne księstwa czy cokolwiek. Tylko gramy pojedynczymi istotami, do których się jakoś tam przywiązujemy (no i ewentualnie pomocnikami / towarzyszami). W zwarciu winni być tylko Ci co akurat się biją. Na tych 4 metrach jest możliwe, że ktoś po prostu będzie sobie stał.
No, ale z drugiej strony, mam teraz w głowie fakt, że każdy atak pójdzie tylko w jedną postać, aż ta padnie. Nie wiem od czego teraz to będzie zależeć, ale mam nadzieję, że najpierw na do odstrzału idą npc zwykli, potem towarzysze BG, potem NPC najważniejsi, a na koniec BG... :P.
W każdym razie mając to w głowie, trochę inaczej planuję walkę.

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Żeby elfy mogły oddać strzał musiałyby:
- wyjśc na inną kratkę
- liczyć, że ogary zajmą się Tomasem i Jurgenem (7 vs 2) i żadne stado nie pobiegnie za elfami*
*Tu mowa o akcji: ruch i strzał i gdyby w tym momencie jeszcze ogary wjechały w elfy to mają zwarcie mając łuk w rękach. Lub puszczają łuki na ziemię (akcja natychmiastowa) ale już nie mają czasu dobyć broni (druga akcja natychmiastowa).
Czemu mieliby wyjść na inną kratkę? Nie ma jeszcze zwarcia, a odległość wynosi od 4m do 10m, bo mogą stać na skrajnych krawędziach pola 4x4 :P.
Do tego zwarcia jeszcze nie ma, więc ogary jeszcze muszą poświęcić chwilę na szarżę i dopiero wtedy zwarcie. Jeśli inicjatywa po stronie naszej grupy, to zdążą odłożyć łuki. Bo strzelą jeszcze jak tamte biegną .

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Myśliwi nie będą stosować uniku. Mają taką samą WW jak ZRĘ więc procentowo to to samo. A w razie suk to przy WW mogą zranić przeciwnika a przy uniku tylko uniknąć jego ataku.
Ok, zrozumiałe. Panowie przygotowali się do walki i spróbowali przejąć inicjatywę .

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
Modyfikatory:
bliski zasięg +20 (UŁ 1; UŁ 2; Tobias Duivel)
mistrz: łuk +10 (Duivel)
las -10 (wszyscy);
ruch -10 (Tobias; Kol 01);
ruch -20 (Duivel; Kol 02);
tarcza -20 (Tobias; Kol 01)
Tu chodziło mi bardziej o to ile mieli wyrzucić by trafić, bo trochę mi to nie pasi. Duivel za drugim razem rzucił 64, dlaczego trafił? Coś przeoczyłem? US ma na poziomie 60, w bonusach ma +30, ale niestety też -30 za różne rzeczy. Czyli przeczucił 60, więc chyba nie trafił...?



No i na koniec zostawiłem jedną rzecz. To o czym mówiłeś i argumentowałeś w poprzednich dysputach .
Akcja = Tura
więc czy
Podwójna Akcja = Podwójna Tura
bo wtedy szarża o 28m powinna trwać dwie tury...
tak tylko...


Pozdro!!
 

Ostatnio edytowane przez Cioldan : 13-04-2024 o 20:23.
Cioldan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem