Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-04-2024, 14:37   #505
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Tura 39 - 2521.05.04; bkt; popołudnie

- Oki, to mój post jest :> Co do terminu na wrzucenie postów to do końca pt 04.19 a więc jest 5,5 dób na zmajstrowanie posta.


Stan Zdrowia:

Tobias Walder; R 2; 13/15 HP (s.draśnięty; 0);
Stefan Jeager; R 2; 12/12 HP (s.zdrowy; 0);
Duivel Mundo-naru; R 3; 12/12 HP (s.zdrowy; 0);



Stan PZ


Tobias 375 PZ
Stefan 18 PZ
Duivel 40 PZ


Stan PD-ków


- Stefan 10 PD za szybkiego posta

- Stefan 10 PD za fabułę posta

- Stefan 10 PD za pomysł z użyciem psów myśliwych

- Stefan 25 PD za przetrwanie walki

- Tobias 5 PD za wrzucenie posta

- Tobias 10 PD za fabułę posta

- Tobias 25 PD za przetrwanie walki

- Duivel 5 PD za wrzucenie posta

- Duivel 10 PD za fabułę posta

- Duivel 25 PD za przetrwanie walki


Razem:

Tobias 110 + 40 = 150 PD
Stefan 35 + 55 = 90 PD (Azur, Albrecht, Olaf po 72 PD)
Duivel 155 + 40 = 195 PD (3 pomocników po 91 PD)


---




@Wszyscy


- Oki to w tej turze minęło około kwadransa albo pół. Tak w sam raz aby rozegrać jakąś leśną potyczkę. Zasadniczo dalej jest mniej więcej środek dnia jak poprzednio.



- Co do scenek są 2. Obie koncetrują się tam gdzie byli BG co nie oznacza, że gdzie indziej się nic nie działo. Pierwsza jest na jednej flance gdzie jest grupa Duivela, druga po przeciwnej gdzie walczą grupy Stefana i Tobiasa.



- Tu jest link do mapki: https://docs.google.com/spreadsheets...LaY/edit#gid=0



- Ogólnie to z mechy poszło od T 02 do T 06. I to wystarczyło aby przeważyć szalę w większości ognisk walk. Końcowy etap z końca mojego posta widać na excelowej mapce.


- Co do HP na koniec walki:


Grupa Tobiasa (całość 3/3 > 2/3)

Tobias 13/15 HP (1/1)
Karl i Johan 2/24 HP (1/2)


Grupa Stefana (całość 3/3 > 2/3)

Stefan 12/12 HP (1/1)
Wieslerowie 10/24 HP (1/2)


Grupa Azura (3/3 > 1/3)

Azur 9/10 HP (1/1)
Psy 0/20 HP (0/2)


Grupa Kolesnikowa (8/8 > 8/8)

Kolesnikow 01 44/50 HP (4/4)
Kolesnikow 02 41/48 HP (4/4)


Grupa Duivela (4/4 > 2/4)

Duivel 12/12 HP (1/1)
Lindara 5/10 HP (1/1)
Tomas i Jurgen -2/24 HP (0/2)



- Ogólnie co do utraty liczebności przez poszczególne grupy to poniżej zamieszam taki światopogladowy skrót. Te cyfry oznaczają liczebność oddziałów.


- Co do walk Duivela to:

T 01: Duivel 4/4 vs Ogary x2 8/8 (ostrzał vs szarża)
T 02: Duivel 4/4 vs Ogary x2 7/8 (zwarcie)
T 03: Duivel 3/4 vs Ogary x2 6/8 (zwarcie; 1 myśliwy pada)
T 04: Duivel 3/4 vs Ogary x1 4/4 (zwarcie; 1 ogar ucieka)
T 05: Duivel 2/4 vs Ogary x1 3/4 (zwarcie; 1 myśliwy pada)
T 06: Duivel 2/4 vs Ogary x1 3/4 (ogary dają dyla)


- Co do walk Stefana to:

T 01: szarża i kontrszarża
T 02: Stefan 3/3 vs Tarczownicy 3/3 (zwarcie)
T 03: Stefan 3/3 vs Tarczownicy 3/3 (zwarcie)
T 04: Stefan 3/3 vs Tarczownicy 1/3 + Tarczownicy 4/5 (psy pękają i uciekają)
T 05: Stefan 3/3 vs Tarczownicy 1/3 (zwarcie; drugi oddział ungorów ucieka)
T 06: Stefan 2/3 vs Tarczownicy 0/3 (zwarcie; jeden z Wielslerów pada)


- Co do walk Tobiasa to:

T 01: szarża i ostrzał
T 02: Tobias 3/3 vs Tarczownicy 2/2 (zwarcie; zranienie Tobiasa)
T 03: Tobias 3/3 vs Tarczownicy 2/2 (zwarcie; ungor trafia Tobiasa ale zdany OP)
T 04: Tobias 2/3 vs Tarczownicy 2/2 (zwarcie, jeden z myśliwych pada)
T 05: Tobias 2/3 vs Tarczownicy 1/2 (zwarcie)
T 06: Tobias 2/3 vs Tarczownicy 0/2 (zwarcie)



- Jak jest gdzieś moment, że ktoś z walczących pada to oznacza, że dostał do tego momentu na tyle dużo obrażeń, że właśnie padł. Ale to tak stopniowo i raczej nie na raz.

- Ci co padli mają kulanie na wyłączenie walki. Na ten moment to wiadomo, że ktoś leży na pobojowisku ale jeszcze nie wiadomo w jakim jest stanie. Czyli podobnie jak na koniec poprzedniej walki. W razie czego tu jest tabelka:


Jeśli postać straci w walce (lub innych okolicznościach) Żywotność do 0 lub mniej wówczas uważa się ją za “wyłączoną z walki”. Wszystkie skierowane w nią ataki WW lub US trafiają w nią automatycznie. W takim stanie postać jest nieruchoma i pozbawiona świadomości z powodu skrajnie dużego bólu, utraty krwi, niedotlenienia i ogólnego “przeciążenia” organizmu. Jest możliwe, że to przeżyje ale z danej walki i tak jest już wyłączona. Po walce trzeba sprawdzić w jakim jest stanie wykonując rzut 1k100 na poniższej tabelce.

Cytat:
Za każdy poziom 1 pkt obrażeń poniżej 0 ŻYW należu do rzutu dodać +10. Czyli jak ktoś oberwał na -2 ŻYW i wyrzucił na 1k100 np. 50 to traktuje się jakby wyrzucił 70.


Rzut na wyłączenie z walki (1k100) (randomy wynik +20):


01 - 20 Oszołomienie (po walce 25% HP)
21 - 40 Zdławienie (po walce 1 HP) *
41 - 60 Krytyczny (po walce 0 HP)
61 - 80 Kontuzjowany *
81 - 00 KIA *

- Jak ktoś chce może za swój oddział sam pokulać. Na każdą postać wyłączoną z walki jest rzut 1k100. Jak ktoś by miał tu jakieś wątpliwości czy coś nie było jasne to dajcie znać. Jak ktoś nie pokula to ja pokulam w następnej swojej turze.




- Na koniec mojego posta jest moment tuż po zakończeniu walki. Jak łowcy jeszcze ścigają uciekających ungorów.


- W tej turze bym chciał:

- opis co postać robi tuż po zakończeniu walki
- opis co robi trochę później tak powiedzmy do kwadransa później


---


- I to na ten moment chyba tyle z mojej strony. Jak są jakieś pytania czy deklarki to dajcie znać





Cytat:
Dziękuje za rozliczenie zdolności i rozjaśnienie z HP psów nie chciałem żeby wyszły jakieś nadprogramowe HPki.
- Oki, szpoko



Cytat:
Co do deklaracji to nie rozumiem już nic z obecnej sytuacji więc nie będę już nic zmieniał skoro szarżuje to szarżuje i tyle z mojej strony.
- Oki, szpoko



Cytat:
No i tu właśnie jest pies pogrzebany. Na zdolności typu błyskawiczne przeładowanie, pewnie nie można machnąć ręką? Skoro i tak możemy rozwijać tych pomocników, to fajnie byłoby im dodać chociaż jakąś początkową profesję z jej dodatkami...
- No i na tą okoliczność macie te 2 charakterystyczne umsy dla pomocników Gdzye postać główna ma ich bazowo 6. A umsy podstawowe i zdolności jest szansa wykupić pomocnikom za PD-ki w trakcie gry. Jak dla mnie to uczciwy deal



Cytat:
- no tu wychodzą kolejne minusy z bitewniaka. My nie prowadzimy armii i nie najeżdżamy inne księstwa czy cokolwiek. Tylko gramy pojedynczymi istotami, do których się jakoś tam przywiązujemy (no i ewentualnie pomocnikami / towarzyszami). W zwarciu winni być tylko Ci co akurat się biją. Na tych 4 metrach jest możliwe, że ktoś po prostu będzie sobie stał.
No, ale z drugiej strony, mam teraz w głowie fakt, że każdy atak pójdzie tylko w jedną postać, aż ta padnie. Nie wiem od czego teraz to będzie zależeć, ale mam nadzieję, że najpierw na do odstrzału idą npc zwykli, potem towarzysze BG, potem NPC najważniejsi, a na koniec BG... :P.
W każdym razie mając to w głowie, trochę inaczej planuję walkę.
- Kwadrat o boku 4 m to nie jest jakaś nie wiadomo jaka przestrzeń. Powiedzmy zbliżone do trochę większego pokoju w mieszkaniu. Dorzuć do tego jakieś drzewa, korzenie i krzaki. Oraz te 3-5 osób. Tylko niech one walczą. Czyli są w ruchu, podskakują, uskakują w tył, w bok, do przodu itd. Jak na moje oko to całkiem ciasno się robi W poprzedniej walce 1 kw miał boki o 3 m więc było jeszcze ciaśniej.

- Poza tym akurat w sytuacji Duivela no to jak to sobie wyobrażasz? Na dwie osoby pędzi 7 ogarów. No 2 się z nimi zepną w walce. Może jak 2:1 no to 4 ogary. A pozostałe?

- No i na metagrowych zasadach to 1 oddział zajmuję 1 kratkę. Więc to co się dzieje na tej kratce dotyczy całego oddziału. Cały jest na odkrytym terenie albo na zalesionym. Albo przy ścianie. Albo jak spadnie tam bomba to też dmg będzie dotyczył ich wszystkich. A jak są w zwarciu to też cały oddział. I właśnie metagrowo można próbować podzielić oddział na mniejsze jak się wyjdzie na inne pole.

- Co do zdejmowania HP-ków od obrażeń to liczy się je "od dołu". Czyli wódz oddziału i inne takie charakterystyczne postacie obrywają na końcu. Chyba, że jest atak indywiudalny skierowany w daną postać lub obszarowy jaki obejmuje cały oddział na raz.




Cytat:
Czemu mieliby wyjść na inną kratkę? Nie ma jeszcze zwarcia, a odległość wynosi od 4m do 10m, bo mogą stać na skrajnych krawędziach pola 4x4 :P.
Do tego zwarcia jeszcze nie ma, więc ogary jeszcze muszą poświęcić chwilę na szarżę i dopiero wtedy zwarcie. Jeśli inicjatywa po stronie naszej grupy, to zdążą odłożyć łuki. Bo strzelą jeszcze jak tamte biegną .
- Nie ma czegoś takiego jak inicjatywa. Przynajmniej od strony mechy. Obie strony wykonują swoje ruchy.

- T 01, ogary szarżują na zwiadowców a ci do nich strzelają. To się dzieje jednocześnie.

- Jeśli ruch się zakończy przy danym oddziale to jest zwarcie. Skoro w T 02 Duivel zdecydował się przyjąć szarżę na walkę wręcz no to ogary dobiegają do piechurów i zaczyna się zwarcie.

- Gdyby ogary dobiegły do zwiadowców na swoim ostatnim kwadracie ruchu i by się z nimi stykały to też by było zwarcie. Podobnie jak Stefan co dobiegł do ungorów na ostatnim kwadracie ruchu też to zaowocwało zwarciem.



Cytat:
Ok, zrozumiałe. Panowie przygotowali się do walki i spróbowali przejąć inicjatywę .
- Po prostu walka w zwarciu na WW vs WW jest podstawową i domyślną. Nie da się unikami wygrać walki (WW vs ZRĘ). Nie zawsze jest miejsce aby je stosować (trzeba mieć miejsce). I ma sens tylko wtedy jak ma się większe ZRĘ + Uniki nad własnym WW i się liczy, że coś się zyska na czasie tymi unikami. U zwiadowcow żaden z tych warunków nie jest spełniony więc walczą na WW vs WW.



Cytat:
Tu chodziło mi bardziej o to ile mieli wyrzucić by trafić, bo trochę mi to nie pasi. Duivel za drugim razem rzucił 64, dlaczego trafił? Coś przeoczyłem? US ma na poziomie 60, w bonusach ma +30, ale niestety też -30 za różne rzeczy. Czyli przeczucił 60, więc chyba nie trafił...?
- Przecież pisze, że:



Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
Modyfikatory:
bliski zasięg +20 (UŁ 1; UŁ 2; Tobias Duivel)
mistrz: łuk +10 (Duivel)
las -10 (wszyscy);
ruch -10 (Tobias; Kol 01);
ruch -20 (Duivel; Kol 02);
tarcza -20 (Tobias; Kol 01)

Czyli:

Duivel US 60
bliski zasięg +20
mistrz broni: łuk +10
ruch przeciwnika -20

razem: 60+20+10=90-20=70

rzut: 64

czyli 70-64=+8 = suk
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić

Ostatnio edytowane przez Pipboy79 : 14-04-2024 o 14:39. Powód: Edyta linku mapki.
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem