Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-04-2024, 19:43   #506
Cioldan
 
Cioldan's Avatar
 
Reputacja: 1 Cioldan nie jest za bardzo znany
Posty z walką
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Ogólnie to z mechy poszło od T 02 do T 06. I to wystarczyło aby przeważyć szalę w większości ognisk walk. Końcowy etap z końca mojego posta widać na excelowej mapce.
Byłoby super jakbyś przy takiej pisał, że chcesz deklarki na całą walkę, albo przynajmniej na kilka tur...

Towarzysze
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- No i na tą okoliczność macie te 2 charakterystyczne umsy dla pomocników Gdzye postać główna ma ich bazowo 6. A umsy podstawowe i zdolności jest szansa wykupić pomocnikom za PD-ki w trakcie gry. Jak dla mnie to uczciwy deal
Byłem przekonany, że zdolności nie da się wykupić..., a właśnie um. zaawansowaną się uda. Tak to bym na pewno "strzał mierzony" zostawił z boku, a wykupił "mistrz broni: łuk". Zresztą Eponii też bym zabrał skradanie się. No, ale trudno

Ostatnia tura
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Poza tym akurat w sytuacji Duivela no to jak to sobie wyobrażasz? Na dwie osoby pędzi 7 ogarów. No 2 się z nimi zepną w walce. Może jak 2:1 no to 4 ogary. A pozostałe?
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Jeśli ruch się zakończy przy danym oddziale to jest zwarcie. Skoro w T 02 Duivel zdecydował się przyjąć szarżę na walkę wręcz no to ogary dobiegają do piechurów i zaczyna się zwarcie.
Nie. Z postu jasno wynika, że Duivel i Lindara strzelali. Nie byli jeszcze w zwarciu, więc nie rozumiem, dlaczego mieliby nie strzelać. Wyobrażam sobie, że te ogary co są bliżej (3, w tym jeden na pewno ranny) wbiegają w ludzi, a druga grupa dostaje ostrzał ostatni, ale po chwili również rzuca się na tych co z przodu. To psy, nie jakieś inteligentne stworzenia, tylko zwierzęta. Mój błąd, że nie pisałem, że Duivel próbuje uników, bo szanse miałby większe na sukces.
No tak, tylko tutaj bitewniak wchodzi i nie mogę decydować za swoją postać, tylko za całą grupę na raz, którzy muszą koniecznie wykonać ten sam ruch?
Walka już poszła, więc nie będę tu wnosił o poprawki, bo w poście wyraźnie napisałem, że elfy wcale nie wchodzą w zwarcie, tylko pół tury poświęcają na strzał a pół na porzucenie broni. Liczyli, że ukatrupią jakiegoś ogara, a w kolejnej turze dołączą do zadymy z ludźmi. Wszystko na jedną kartę. No, ale nie pykło i było zwarcie.


Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Po prostu walka w zwarciu na WW vs WW jest podstawową i domyślną. Nie da się unikami wygrać walki (WW vs ZRĘ). Nie zawsze jest miejsce aby je stosować (trzeba mieć miejsce). I ma sens tylko wtedy jak ma się większe ZRĘ + Uniki nad własnym WW i się liczy, że coś się zyska na czasie tymi unikami. U zwiadowcow żaden z tych warunków nie jest spełniony więc walczą na WW vs WW.
No tak, Duivel na pewno używałby ZRĘ + uniki. Lindara niestety nie ma uników , także nie opłacałoby się jej, bo wtedy chyba ZRĘ/2. No, ale nie spodziewałem się, że walka pójdzie aż tak daleko do przodu. Stąd wcześniejszy apel, żebyś pisał jak zawsze czego oczekujesz do obecnej tury. Akurat w tym bitewnym tego zabrakło.

Trafił, czy nie trafił
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
Czyli:
Duivel US 60
bliski zasięg +20
mistrz broni: łuk +10
ruch przeciwnika -20
razem: 60+20+10=90-20=70
rzut: 64
czyli 70-64=+8 = suk
"las -10 (wszyscy)"
Duivel to nie "wszyscy"?

Nic nie odpowiedziałeś na tę sprawę:
Akcja = Tura
więc czy
Podwójna Akcja = Podwójna Tura
bo wtedy szarża o 28m powinna trwać dwie tury...
Czy może ta zasada akcja=tura jednak nie działa???

Szarża
W Brudnopisie nie ma zmian. Jest tylko szarża kawalerii, gdzie piszesz "Aby mogła być przeprowadzona szarża musi być odpowiednio duży kawałek względnie pustego i płaskiego terenu".
Więc skoro wszyscy strzelcy mają -10 US za teren, czyli las, to czy te ogary, czy inni, nie powinni też mieć jakichś minusów przy szarży??


Pozdro!

Ps.
Elf nie krzyknął, tylko jeden z ludzi. Nasze posty z głównej fabuły trochę się gryzą. Nie wiem czy teraz mam przerobić całkiem swój, bo nijak ma się do tego co wyszło w Twoim opisie


EDIT:
Nowa tura:
Czy ktoś pomoże Duivelowi opatrzeć Lindarę? Na pewno wykrzyczy do Kolesnikova z prośbą o asystę przy rannej i tych prawie trupach

Trup czy nie trup
1 KIA, 2 KIA, to się nazywa rzut....
mieli razem -2/24, to liczyłem, że każdy ma -1/12
czyli do rzutu +10, a miałem 89 i 75...
 

Ostatnio edytowane przez Cioldan : 14-04-2024 o 20:07.
Cioldan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem