Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-04-2024, 21:54   #507
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Byłoby super jakbyś przy takiej pisał, że chcesz deklarki na całą walkę, albo przynajmniej na kilka tur...
- No to raczej wydaje mi się oczywiste. Inaczej trzeba by grać 1 tura sesji = 1 tura walki. Wszelkie starcia trwałyby niemożebnie długo. Z drugiej strony jak oddział jest w walce, zwłaszcza w zwarciu to póki ona trwa niewiele można zdziałać oprócz tego.



Cytat:
Byłem przekonany, że zdolności nie da się wykupić..., a właśnie um. zaawansowaną się uda. Tak to bym na pewno "strzał mierzony" zostawił z boku, a wykupił "mistrz broni: łuk". Zresztą Eponii też bym zabrał skradanie się. No, ale trudno
- Jak masz poczucie krzywdy wynikające z jakiejś dozy niewiedzy wynikłe przy projektowaniu pomocników to możesz jeszcze pozmieniać im umsy.



Cytat:
Nie. Z postu jasno wynika, że Duivel i Lindara strzelali. Nie byli jeszcze w zwarciu, więc nie rozumiem, dlaczego mieliby nie strzelać. Wyobrażam sobie, że te ogary co są bliżej (3, w tym jeden na pewno ranny) wbiegają w ludzi, a druga grupa dostaje ostrzał ostatni, ale po chwili również rzuca się na tych co z przodu. To psy, nie jakieś inteligentne stworzenia, tylko zwierzęta. Mój błąd, że nie pisałem, że Duivel próbuje uników, bo szanse miałby większe na sukces.
No tak, tylko tutaj bitewniak wchodzi i nie mogę decydować za swoją postać, tylko za całą grupę na raz, którzy muszą koniecznie wykonać ten sam ruch?
Walka już poszła, więc nie będę tu wnosił o poprawki, bo w poście wyraźnie napisałem, że elfy wcale nie wchodzą w zwarcie, tylko pół tury poświęcają na strzał a pół na porzucenie broni. Liczyli, że ukatrupią jakiegoś ogara, a w kolejnej turze dołączą do zadymy z ludźmi. Wszystko na jedną kartę. No, ale nie pykło i było zwarcie.

- Cioldan ja chyba rozumiem o co Ci chodzi i chodziło w tym planie.

- 2 myśliwych rzuca łuki i sięga po broń do zwarcia
- 2 elfów strzela do ogarów
- ogary rzucają się na 2 myśliwych
- elfy dołączają do zwarcia


- Jeśli tak to mam parę zastrzeżeń.


1 - Aby tak podzielić oddział elfy i myśliwi powinny się znaleźć na innych kaflach. Inaczej są jednym oddziałem i dotyczy ich to samo.

2 - Ogary miały do piechurów mniej niż pół ruchu. To aż za dużo aby ogarnąć ich z dowolnej strony a także na pobliskich kaflach. Gdyby elfy nie odbiegły zbyt daleko nadal byłyby w zasięgu rażenia ogarów. Elfy musiałyby liczyć, że ogary zajmą się ludźmi a ich nie będą scigać/atakować.

3 - Strzał lub podójny strzał (ze skillem) zajmuje całą nieprzerwaną turę. Do tego jedna akcja natychmiastowa np. puszczenie łuku. Więc w T 02 już elfom nie udałoby się dołączyć do walki bezpośredniej. Najprędzej w T 03.

4 - Jeśli ruch kończy się przy wrogim oddziale to oznacza to zwarcie. Możesz się z tym nie zgadzać ale ja to tak traktuję. Za oddział uważam taką grupę jaka znajduje się na jednym kaflu. Zwłaszcza przy tak małej skali mapy i liczebności a nie np. oddziały po 20-30 osób.



- Według powyższych zasad cała grupa Divela stanowiła dla mnie jeden oddział i tak ich potraktowałem. Zwłaszcza, że zdecydowałeś się pozostać w miejscu i przyjąć szarżę ogarów. Więc cały oddział znalazł się w zwarciu z nimi. Piszę to aby wyjaśnić dlaczego potraktowałem to tak a nie inaczej.




Cytat:
No tak, Duivel na pewno używałby ZRĘ + uniki. Lindara niestety nie ma uników , także nie opłacałoby się jej, bo wtedy chyba ZRĘ/2. No, ale nie spodziewałem się, że walka pójdzie aż tak daleko do przodu. Stąd wcześniejszy apel, żebyś pisał jak zawsze czego oczekujesz do obecnej tury. Akurat w tym bitewnym tego zabrakło.
- No okey, pisałem powyżej o tych deklarkach. U mnie to raczej norma na wszystkich sesjach. Inaczej walki na pae tur mechy ciągnęłyby się po parę tygodni co byłoby świetną drogą do wykolejenia sesji.



Cytat:
"las -10 (wszyscy)"
Duivel to nie "wszyscy"?
- No faktycznie. Zapomniałem mu lasu doliczyć. Więc z dodatkowym -10 to z rzutem na 64 by spudłował. Ale nie będe już tego edytował jak i tak jest po walce.



Cytat:
Nic nie odpowiedziałeś na tę sprawę:
Akcja = Tura
więc czy
Podwójna Akcja = Podwójna Tura
bo wtedy szarża o 28m powinna trwać dwie tury...
Czy może ta zasada akcja=tura jednak nie działa???
- W Bastionie są bastionowe tury. I te oryginalne są tylko sugestią i punktem odniesienia. Macie podane na mapce ile kto robi metrów/kratek na turę. Na bastionową turę. Dotyczy to wszystkich na mapie. I BG, i sojuszników, i przeciwników.



Cytat:
Szarża
W Brudnopisie nie ma zmian. Jest tylko szarża kawalerii, gdzie piszesz "Aby mogła być przeprowadzona szarża musi być odpowiednio duży kawałek względnie pustego i płaskiego terenu".
Więc skoro wszyscy strzelcy mają -10 US za teren, czyli las, to czy te ogary, czy inni, nie powinni też mieć jakichś minusów przy szarży??
- "Szarża" to skrót myślowy z bitewniaka. Chodzi o ruch jaki kończy się zwarciem.

- A las no nie, nie wpływał na ruch. Ani ogarów, ani elfów, ani ludzi, ani ungorów.



Cytat:
Ps.
Elf nie krzyknął, tylko jeden z ludzi. Nasze posty z głównej fabuły trochę się gryzą. Nie wiem czy teraz mam przerobić całkiem swój, bo nijak ma się do tego co wyszło w Twoim opisie
- Efl dowodził oddziałem. Metagrowo to Ty zdecydowałeś o przyjęciu szarży ogarów na klatę. Więc tak to opisałem w swoim poście. W końcu Tomas, Jurgen, nawet Lindara nie czytają postów na forum ani myśli w głowie Duivela a jakoś musiał im przekazać co mają robić. Tym się sugerowałem przy pisaniu posta.


Cytat:
EDIT:
Nowa tura:
Czy ktoś pomoże Duivelowi opatrzeć Lindarę? Na pewno wykrzyczy do Kolesnikova z prośbą o asystę przy rannej i tych prawie trupach
- No jak sytuacja się uspokoi, się okaże kto został to ktoś przyjdzie obejrzeć rannych. A BG to niech sami się zadeklarują



Cytat:
Trup czy nie trup
1 KIA, 2 KIA, to się nazywa rzut....
mieli razem -2/24, to liczyłem, że każdy ma -1/12
czyli do rzutu +10, a miałem 89 i 75..
.

- No to przy takich rzutach no to Tomas i Jurgen okazują się martwi jak ktoś do nich podejdzie i sprawdzi.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem