Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-04-2024, 10:05   #510
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Towarzysze BG
Dzięki za możliwość zmiany, jako, że już jest po tej walce, to skorzystam i zmienię im umiejki/zdolności z fabularnych na prawdziwie przydatne .
Pytanie jeszcze jedno. Mistrz ... i Mistrz Broni w brudnopisie są jako zdolności. Czy to znaczy, że można to wykupić? Np. Mistrz Rzemiosła: Wyrób Łuków. Tylko pewnie musi próbować ktoś zrobić łuk i mieć umiejkę zaawansowaną rzemiosło: wyrób łuków.
Czy zdolności błyskawiczne przeładowanie czy tam strzał mierzony, też można nabyć za PDki?
- No aby wykupić "mistrza..." no to wypada mieć daną umiejętność wykupioną. Więc aby wykupić mistrza rzemiosła czy kuglarstwa to trzeba by mieć najpierw wykupione dane rzemiosło czy kuglarstwo i rozwinięte na poziom ponad przeciętny dla danej czynności. Inaczej branie tego "mistrza" jest bez sensu.

- A w przypadku umsów podstawowych które nie wymagają umsa zaawansowanego czyli np. gotowanie, strzelanie itd. zostaje mieć wysoki poziom danego umsa. Powiedzmy na poziomie 60+.

- A co do wydawania PD-ków na pomocników to zamiast rozwijać cechy główne można jakieś zdolności. Zwłaszcza jak coś się w sesji dzieje z tym związane i pomocnik bierze w tym udział.



Cytat:
Co do postu Cioldana na temat deklaracji to muszę przyznać że też byłem przyzwyczajony do tego że pisałeś Mistrzu że mamy dawać deklaracje na większą ilość tur. Więc nie widząc takiej prośby automatycznie założyłem że może będziemy robić krótsze deklaracje, może nie tura po turze ale np. po trzy.
- Dziwi mnie takie podejście. Dla mnie jeśli coś było ustalone i nie ma o tym mowy czyli zostaje jak było, bez zmian.




Cytat:
Co do obecnej sytuacji to Stefan jak najbardziej jest chętny do zajęcia się opatrywaniem rannych(Cioldan pytał się czy ktoś mu pomoże, myślę że moglibyśmy zająć się tym po staremu czyli Stefan pomaga elfowi i udziela mu swojego zestawu leczącego) tyle że w pierwszej chwili to Stefan skupi się przede wszystkim na ogarnięciu sytuacji, w tym sprawdzeniu stanu rannych i jeśli nie będzie komuś potrzebna natychmiastowa pomoc(w sensie jak w przeciągu tury nie zacznie opatrywać to ten umrze) to myślę że trzeba najpierw zabezpieczyć teren, żeby np. kuzynka elfa nie dostała po opatrzeniu strzałą w czoło. Jak rozumiem nie wiemy w 100% co jest za tą przesieką więc trzeba najpierw sprawdzić czy np. nie mamy tam więcej wrogów do pokonania.
- To jak ktoś tam pójdzie i sprawdzi to za przesieką nikogo nie ma.



Cytat:
Po za tym Stefan np. będzie chciał zawołać za Azurem żeby wrócił do niego ale nie będzie tracił na razie czasu na ganianie za psem koncentrując się na rannych.
- Się uspokoi to wróci.

- A co do reszty to poczekam na post.



Cytat:
Co do moich rannych to takie mam rzuty:
Starszy Wiesel 43 Stan Krytyczny(jak rozumiem trzeba mu udzielić jak najszybciej pierwszej pomocy. Jak to nie będzie dawało rady to dam mu miksturę leczącą jeśli miałby bez tego umrzeć)
Pierwszy pies 4 Stan Oszołomiony czyli symulant
Drugi pies 17 Stan Oszołomiony czyli kolejny symulant
- Oki to oba psy są oszołomione czyli się potem okaże, że mają po ok 2-3 z 10 HP. A Wiesel ma 0/12 HP.

- Lecznie to mod -40 za stan agonalny, -10 za polowe warunki, +10 za zaw. zestaw medyczny, +10 jeśli pomaga ktoś drugi z Leczeniem.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem