Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-04-2024, 23:00   #17
Wired
 
Wired's Avatar
 
Reputacja: 1 Wired nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Dust Mephit Zobacz post
Jak fighter, to grapple nawet bez dodatkowych featów całkiem dobrze się sprawdza. Sporo graczy chyba o tym zapomina. Jak dodasz feat tavern brawler, to możesz grapplować na bonusowej, zamiast tracić atak. Do tego Grappler i jeszcze advantage dostajesz przy atakach na zgrapplowanego przeciwnika.
Dzięki, o tavern brawler zapomniałem, opcje co kosztują 1 atak raczej odpuszczam ale bonus atak raz na jakiś czas to sensowny koszt Co prawda wymaga wykonania ataku bronią improwizowaną lub unarmed, więc pewnie z k6 lub k4 zamiast np. 2k6, ale obrażenia mają tu mniejsze znaczenie dla mnie niż kontrola pola bitwy

Cytat:
Napisał Alex Tyler Zobacz post
Tak, jak chcesz kogoś unieruchomić to lepiej użyć grapple niż zbierać nieraz kosztowne bonusy z featów i subklas. Przemyślany grappler nie ma problemu z pochwyceniem i utrzymaniem ofiary.
A na co byś wydała atuty? Wrestling połączony na bonusowej akcji z tavern brawler wygląda naprawdę fajnie, dodać do tego jakąś opcję przewrócenia (jak trip attack z BMa) by przeciwnik miał disadvantage na ataki i nie mógł wstać i robi się interesująco.

Kombinowałem trochę w inną stronę bo taki przeciwnik z disadv czy bez może nadal kogoś uderzyć, choćby tego co go trzyma, no i nadal ma attack of oportunity więc jak stał obok łotrzyka to on nie odejdzie bez problemu. Choć w sumie najważniejsze że się nie ruszy do strzelców. Znalazłem pewne limitowane opcje by ustawiać speed na 0:
Strike of the Giants - frost - i prof times per day ma 0 speed,
z Crusherem co odsuwa przeciwnika jest to wyłączenie jednego wroga z walki wręcz na rundę, prof times per day.
Fury of the Frost Giant - to samo ale na reakcji,
są też dwie runy co unieruchamiają, więc łącznie już hold na rundę minimalnie 2x prof +2 per day.

Zakładając że postać ma 5 poziom, to jest ok. 8 razy na dzień. Tak z 1/2 rund dnia przygody. Problem tylko w tym że kosztuje to 3 atuty i pewnie w wielu przypadkach dwurak z GWM sprawdzi się lepiej bo wyłączy przeciwnika z walki na stałe bez takiego kombinowania.

Jest też ciekawy czar Ensnaring Strike - wymaga bonus action, ma go ranger i ancient paladyn, więc jakby zapomnieć o wojowniku i do palka dodać kilka poziomów warlocka to mamy potrzebny czar dostępny per short rest - no ale wtedy konkuruje to z divine smite o zasoby
 

Ostatnio edytowane przez Wired : 21-04-2024 o 23:32.
Wired jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem