Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-11-2007, 12:57   #4
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
Ciężko mi ocenić merytorycznie tekst, bowiem Rzym to jeden z okresów, którymi sie mocno interesuję. Dlatego informacje o armii rzymskiej sprzed reformy Mariusza, dzięki której prawdopodobnie odparto najazd Cymbrów i Teutonów, są mi dość dobrze znane. Dla siebie niczego tu nie znalazłem, ale sam tekst jest ładnie poukładany./ Można użyć jako inspiracji dla taktyki jakiejś armii w danym systemie RPG fantasy. Czemu nie?

Może pokusisz się o przedstawienie armii rzymskiej schyłkowego okresu Cesarstwa? Z nowymi szykami, metodami walki. Z oddziałami, które z wolna przezbrajały się w miecze typu galijskiego czy germańskiego, odrzuciwszy przestarzałego gladiusa. Z podziałem na liminatei i comitanenses. Tu szczerze powiedziawszy wielu rzeczy nie wiem. Z chęcią bym przeczytał.

Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem