Wątek: Modele kampanii
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2008, 12:32   #3
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
Cytat:
Napisał Efcia Zobacz post
Także ja preferuję otwarte przygody, z których płynnie przechodzę do następnych.
Ale przecież tłumaczę, iż tam żadnych przygód nie było. W tym właśnie rzecz. Nie było dzielenia całości fabularnej, jaką była owa saga na pomniejsze jednostki (odpowiedniki rozdziałów, w których byłyby pomniejsze punkty kulminacyjne etc.). Po prostu gracze wikłali się coraz bardziej w sieć zależności, grzęźli w "bagnie" fabularnym bez wytchnienia fabularnego, które pozwałoby im uporządkować we własnych głowach całości.Męczące, ale efektowne.

Co do grania w WoD przygoda za przygodą, właśnie tego typu ekipy znałem (nie chodzi mi tutaj o to, że ogólna, nadrzędna intryga też istniała, lecz o to, że saga rozgrywana była systemem "scenariusz za scenariuszem").
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem