Wątek: the Witcher
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-03-2008, 09:48   #39
wojto16
 
wojto16's Avatar
 
Reputacja: 1 wojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumny
Cytat:
Napisał fleischman Zobacz post
Zastanawiałem się kiedy dojdzie do tego, że Geralt to Geralt.
Oczywiście, że tak i dlatego to dobrze, że nie możemy zrobić nim co chcemy i nadal prowadzimy postać podobną do książkowej.
Nie chodzi mi o to. Po prostu ograniczanie odpowiedzi do "Tak" "Nie" jest konieczne.
Jestem przekonany, że dałoby się rozbudować te dialogi w taki sposób, że opcji byłoby więcej i nie łamałyby koncepcji Geralta z książek.
Po prostu nie lubię takiej mało interaktywnej formy prowadzenia rozmów. I tyle.
Lubię decydować o tym co faktycznie chcę powiedzieć i o tym jak dana postać ma mnie odbierać i uważam, że mimo ograniczeń książkowych, dałoby się to rozwinąć.
Natomiast nie da się zaprzeczyć, że wybory w Wiedźminie to nowa jakość w cRPGach. Nadal podsumowanie tego odpowiednim filmikiem nie podoba mi się, jednak nie da się zaprzeczyć, że jest to bardzo mocna strona tej gry.
Oddanie specyficznego klimatu książkowej Wyzimy także jest świetne, a system walki całkiem niezły (chociaż nadal wolę schemat podobny do KotOR).
Po prostu nie podoba mi się zbyt duże ograniczenie swobody w kreowaniu postaci. Zbyt duże nawet jak na oczywiste ograniczenia.
No właśnie. Ja gram bardzo dużo w różnej masy przygodówki gdzie dialogi są mało interaktywne więc w Wiedźminie mi to nie przeszkadza.
Fakt. Dialogi możnaby nieco rozbudować, ale miej na uwadze, że to pierwszy projekt tego studia. Tormenta tworzyli ludzie już z rpgami nieco obyci, a Wiedźmin to pierwsza gra ludzi z CD Projekt w ogóle. Możliwe jest, że teraz skoro nabrali doświadczenia to zrobia dodatek lub drugą częsć bardziej rozbudowaną jeśli chodzi o dialogi. No i te ograniczenia nie wydały mi się aż takie duże jak na te książkowe ograniczenia. W końcu jak sam napisałeś Geralt to Geralt i żaden gracz tego nie zmieni.
Wybierajac pewne opcje dialogowe kształtujesz światopogląd Wiedźmina który nie zawsze musi być zgodny z powieścią. Dajmy na to rozmowę z wilkołakiem. Jeżeli go oszczędzisz to Geralt podobnie jak w książce uświadomi sobie, że nie każdy potwór zasługuje na śmierć. Jeśli zaś wybierzesz drugą opcję uzna on coś zupełnie przeciwnego. A najciekawsze jest to, że pośrednio gracz kształtuje poglądy postaci drugoplanowej (Alvina) co jest bardzo ciekawym pomysłem.
 
wojto16 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem