Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-09-2008, 15:40   #12
MigdaelETher
 
MigdaelETher's Avatar
 
Reputacja: 1 MigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwu
Ręce mi opadły...

Paradygmat nie kształtuje kuli ziemskiej! Przykładowo jeśli mieszkańcy wyspy na środku Pacyfiku wierzą, że są jedynymi ludźmi na świecie, a poza ich wyspą nic nie ma to nie " znikną " Afryki, Ameryk i Europy ! Bo tam żyją ludzie, w których podświadomości zakodowane jest istnienie tych kontynentów.

NIE MA czegoś takiego jak paradygmat globalny i Przbudzeni NIE MOGĄ bezpośrednio wpływać na paradygmat.

Przeczytaj kim są Poszukiwacze Pustki, Odkrywcy z Porządku Rozumu to zrozumiesz co mogli robić na statku Kolumba.

Paradygmat magyczny wpływa tylko na możliwość, stopień trudności i rodzaj korzystania z Magyi.

Więc mag z naszej hipotetycznej wyspy na Pacyfiku chcąc za pomocą korespondencji dostarczyć prezent koledze z innej wyspy ( magowie z reguły mają większą wiedzę na temat otaczającego ich świata niż Ślipiący ) użył by magyi wulgarnej, kolejny termin oprócz magyi statycznej i dynamicznej opisany w podręczniku, a który wypadało by znać.

Zauważ że rozmawiamy o paradygmacie Magyi a nie paradygmatach fizycznym, chemicznym czy geograficznym.

Może przeanalizowanie teorii Junga o zbiorowej nieświadomości pozwoli Ci zrozumieć czym jest paradygmat. Odsyłam tez do tematu (Magyja, Paradoks, Rzeczywistość- czyli czym je się Maga...) założonego na forum. Proponuje tam właśnie przenieść wszelka dyskusję na ten temat.

Nie jestem polonistką ale słowo oświecony, światły oznacza kogoś odznaczającego się rozległą wiedzą i dużym doświadczeniem więc taka osoba może ale nie musi być Przebudzona.

Powiem tak to co twierdzisz, nie zmienia faktu, że pisząc o Verbena udowodniłeś znikomą wiedzę na ich temat i brak znajomości podręcznika.

Baba Jagę może zostawmy Nasferatom, a co do zielarek kto mówił, że muszą być leciwe to Twoja wizja, a ich pozycja społeczna była zbliżona do pozycji Kata, respekt podszyty strachem, bo a nóż brzydko spojrzy i krowy przestaną dawać mleko... Chodziło się do niej ale nie wspominało o tym nikomu.

Na koniec, nie zauważyłam, żebyś wnosił jeszcze jakieś argumenty dotyczące Rady czy Tradycji, a o tym była mowa w pierwszym poście. Temat więc uznaję za wyczerpany.

Moja dalsza polemika z Tobą jest bez celowa, jak napisałam na początku ręce mi opadły ... ja rozpisuję się o paradygmacie, a Ty mi wyjeżdżasz z paradygmatem globalnym i wpływaniem magów na niego... tak jak byś wogóle nie czytała albo za nic miał moje wcześniejsze posty.

Lhianann

Znając Twoją rozległą wiedzę na temat WoDa, sadziłam że jeśli odpowiesz w tym temacie, to będą to merytoryczne argumenty. Dyskusja nie dotyczy wizji a rzekomych niespójności systemu jakie znalazł Komtur ( tradycje, rada dziewięciu ) Może następnym razem przeczytaj całość tematu zanim zaczniesz kogoś strofować mentorski tonem.
 
__________________
Zagrypiona...dogorywająca:(
MigdaelETher jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem