Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-12-2008, 21:20   #25
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
Ja Ci nie uświadomię, ale mogę Ci zaproponować listę lektur, które może to zrobią. Z Twojego postu raczej widzę dość potoczne rozumienie epoki, którą złośliwcy renesansowi nazwali właśnie średniowieczem jakoby była tylko etapem przejściowym pomiędzy antykiem a odrodzeniem.

Co do sposobu wyrażania opinii. Ja wybrałem II WŚ, choć średniowiecze też sobie cenię. Spośró jedenastu osób, które wybrały wieki średnie, osobiście znam trzech, czwartego przez net. Najmłodszy z tej czwórki ma bodaj 24, najstarszy 40. Każdy z nich ma naprawdę ogromną wiedzę o okresie (zachęcam do przeczytania artykułów Kelly'ego lub Arango). Dziećmi trudno ich nazwać. Tobie się to udało, ale niestety wyszło z mojego punktu widzenia dość obraźliwie, stąd moja reakcja.

Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem