Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-12-2008, 00:48   #14
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
Kelly, złe pytanie. Nie interesuje mnie, który zrobił więcej i czyj to był władca. Dla mnie to oczywiste, że obcy władca pomaga swojemu państwu. Przecież w polityce nie ma sentymentów. Szanuję Napoleona jako wodza, ale nie czuję żadnego sentymentu do niego jako tego, kto niby dał nam kraj. Polacy spłacili wszelki dług wobec niego najsilniejszym jakościowo i liczebnie kontyngentem wojskowym w kolejnych wojnach oraz wiernością do końca istnienia Księstwa, a nawet dłużej (szwoleżerowie walczyli pod Waterloo).

Poza tym nie potrzebne w tej dyskusji są emocje (trudno mi je z siebie wykrzesać w tym przypadku, to dość odległą historia. Wolę rozważania spokojne).

Jacku, Twoja uwaga a propos Dziadka mocno nie na miejscu była. Równie dobrze możesz do mnie tę "surowość intelektualną" dopasować. Prowadź normalnie dyskusję, bo się robi nieprzyjemnie.

Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem