Wątek: Mechanika losu
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-03-2009, 20:29   #6
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Mówiąc krótko zarzucasz mi hipokryzję.
A zrozumienie zdania, że MG ma zastąpić graczom cały świat można różnie rozumieć. Dla mnie jest to prawdziwe i na przykładach:
- To, czy ptaszki ćwierkają zależy od MG;
- To, czy na drodze nagle pojawią się bandyci zależy od MG;
- To, czy bohater nagle się potknie o wystający korzeń i złamie nogę zależy od MG;
- To w jakim nastroju będzie hrabia z którym rozmawiają gracze zależy od MG.

Oczywiście można powiedzieć "ale przecież to wszystko zależy od kostek, nie od MG". Zgoda, ale to MG decyduje czy kostek użyć.

Cytat:
Napisał Solfelin Zobacz post
A poza tym - 1 kostka może sporo namieszać.
Także zależy to od sytuacji, w jakiej jest użyta.
Z tym się zgodzę, w stu procentach

Co do jednej kostki - zacytowałem Ciebie mówiącego o użyciu takowej, lecz teraz widzę że opacznie zrozumiałem Twój poprzedni post.

Ja po prostu nie widzę celu jako takiego we wprowadzaniu kostek, by wylosować wydarzenie, scenę... czy sesję.
To by oznaczało, moim zdaniem, że MG nijak się do gry nie przygotował i musi sobie pomagać kostkami żeby coś się działo.

<rzut k10, wynik 7>
MG - Noo, zaatakowała was grupa orków
(...)
<rzut k10, wynik 9>
MG - Idąc ścieżką widzicie wóz kupiecki, który utknął bo zepsuło się jedno z kół.

Cytat:
Napisał Solfelin Zobacz post
Albo po prostu wolisz, żeby było wszystko po staremu. Mechanika losu ma też za zadanie posiadać w sobie coś, co zburzy skostniałe wyobrażenia o przygodach i turlaniu.
"Skostniałe wyobrażenia o przygodach" nie istnieją, jeśli MG się odpowiednio do sesji przygotował. No, chyba że mówimy tu o zaskoczeniu dla samego MG, bo zasadniczo gracze nie wiedzą co MG dla nich wcześniej przygotował (nie wylosował) i dla nich takie skostniałe wyobrażenia nie powinny istnieć.
Jeśli MG się przygotował do gry. Bo jeśli nie, to inna historia.
 
Gettor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem