Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-06-2009, 00:29   #45
Macharius
 
Macharius's Avatar
 
Reputacja: 1 Macharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputację
Cytat:
Oho, ale mam fajny wynik, dodam jeszcze +7 do siły i mam tego smoczka w garści, ahoj panowie ubiliśmy go czterema strzałami co za szczęście.
Zły przykład. Nie sprawdza się w każdym systemie. W sporej części RPGów nawet jak mamy dosyć mocno rozwinięte postacie to wiele potworów wciąż jest dla nas bardzo groźnych i nie da się założyć że sobie kulniemy, dodamy modyfikator i wygraliśmy.

Cytat:
W sesjach nie-online niektóre osoby zapominają o włączeniu opisu, gdyż za bardzo cieszą się wynikiem kostki.
Więc trzeba im przypomnieć. W końcu gramy przede wszystkim w gry role-playing

Cytat:
Tego nie powiedziałem. Człowieku....
To już było z innej beczki, po prostu skrytykowałem ludzi z nudów co nie chcą włączać historii swojej postaci a tworzą postacie tylko po to by mieć fajne bonusiki.
W takim razie przepraszam, źle zrozumiałem.
Ale było jakoś oddzielić tą wypowiedź.

Jeśli ktoś mi odstawia tak że porobi sobie statystyki a nie chce mu się/"nie ma czasu" stworzyć historii postaci i reszty zaplecza fabularnego to po prostu z tym kimś nie gram. Nie informuje go o najbliższej sesji i tyle. Może to brutalne ale skuteczne.

Cytat:
Panie Machariusie
Jaki tam Pan nie lubię jak tak się do mnie mówi

Cytat:
Nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę PowerGammerem.
To teraz musimy rozróżnić co jest powergamingiem a co optymalizacją postaci. Moja osobista definicja jest taka że powergamer tworzy wymaksowaną postać a olewa tło fabularne. I to jest zło i tego nienawidzę. A optymalizuje ktoś jak sobie wymaksuje postać ale jeszcze dorobi fajną historię i resztę. I to jest dla mnie jak najbardziej w porządku, to jest normalne że ktoś chce grać dobrą postacią a nie łajzą która nic nie umie.

Cytat:
Sesja storytelling często mają miejsce nawet w jednej lokacji np. w zamtuzie, gdzie postacie zamiast walczyć rozmawiają.
Ale co tu przeszkadzają kostki? Wystarczy używać ich wtedy kiedy trzeba. Tylko w krytycznych sytuacjach kiedy coś ważnego się waży. Tak żeby nikogo nie dało się posądzić o stronniczość (zdarzało mi się grywać u MG którzy uparli się że oni nie dadzą się przekonać i nijak nie szło grać).

Cytat:
Dokładnie, pokula i pododaje bonusiki.
Ano nie, w walce trzeba jeszcze myśleć taktycznie. Trzeba tak obmyśleć wszystko żeby te bonusiki dostać.
 
Macharius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem