Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-07-2009, 13:15   #81
one_worm
 
one_worm's Avatar
 
Reputacja: 1 one_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputację
No to jedziemy


Cytat:
Napisał AC. Zobacz post
A gdybyś wciąż i wciąż miał wizje przyszłości i nawet gdybyś zmieniał dzięki tej wiedzy swoją przyszłość to i tak zawsze byś widział swoją śmierć? Nie jeździłbyś samochodami, motorami, rowerami, hulajnogami? Nie latałbyś samolotami? Pewnie oglądałeś Oszukać Przeznaczenie - do końca życia byś starał się przeżyć? Dlatego właśnie ludzie nie mają tej zdolności - taka wiedza byłaby niezwykle niebezpieczna i prowadziłaby tylko do złego.
Wspomniałeś o "zginę w wypadku samolotu" - a co jeśli znałbyś całą przyszłość? Nie lecisz samolotem to pojawia się nowa wizja i giniesz w wypadku samochodowym, nie zbliżasz się do automobilów to pojawia się wizja katastrofy kolejowej, nie zbliżasz się do torów to itd.
Jest różnica między jednym człowiekiem i jego śmiercią, a zniszczeniem całej cywilizacji! Pamiętajmy, że w razie wyniszczenia cywilizacji zawsze można w jakiś sposób przeciwdziałać temu i pozostawić po sobie nawet "kapsułę czasu" dla potomnych mówiącą :" Patrzcie, my wiedzieliśmy, było to nieuchronne i ostrzegamy was, że mamy rację"

Cytat:
Napisał AC. Zobacz post
Wpasować? To moje pierwsze skojarzenie. Apacze dokładnie tak wyglądają, gdy stoisz na ziemi i to przelatuje nad tobą - prócz głównego wirnika, ale zwalmy to na brak wielkiego cyrkla.
Ekhem... Skąd to wiesz? Po drugie taki starożytny Egipcjanin nie mógłby ze strachu podejść pod taką machinę chyba... pamiętajmy, że to byli prości ludzie którzy bali się "latających, głośnych potworów"

Cytat:
Napisał AC. Zobacz post
Chyba nie doceniasz swoich przodków - opowieści o interakcjach ze smokami to co innego niż znalezienie czaszki dinozaura. Zresztą źle zadałeś pytanie, bo dla nich nie byłby to ani kopalniany gad sprzed 65M lat ani smok, a byłaby to duża czaszka nieznanego im zwierzęcia. Nawet jeśli ktoś na podstawie takiej czaszki wymyśliłby opowieść o smokach to szansa, że na całym świecie powtarzałyby się takie historie jest znikoma - a jednak te historie są znane na całym świecie z przynajmniej dwoma centrami - Europą i Chinami.
Jest też wielu ludzi którzy twierdzą, że zostali uprowadzeni przez kosmitów, widzieli Yeti albo uważają, że za pomocą channelingu mają kontakty z jakimiś kosmitami... Czy to znaczy, że mówią prawdę? Poza tym jak zaznaczył już Eennid, smok ma różne symbole i na prawdę nie jest ciężko smoki wymyślić.
Cytat:
Napisał AC. Zobacz post
Ale zdajesz sobie sprawę, że płaskowyż Nazca nie leży w Egipcie?
No tak i co z tego?
Cytat:
Napisał AC. Zobacz post
Płaskowyż Nazca jako świątynia? Ciut za duży jak na przypuszczalną populację tamtego miejsca. Masz inny pomysł? Inna sprawa, że kościoły to świątynie Boga, które w domyśle miało znajdować się w Niebie - więc nawet jeśli ten plan krzyża miał jakiekolwiek znaczenie religijne (a wydaję mi się, że nie) to Bóg by widział z nieba ten znak. Podczas, gdy "Nazkanie" wedle ustaleń historyków wyznawali raczej w systemie szamanizmu gdzie głównymi duchami o ile dobrze pamiętam był duch płodności i żyzności. Uwzględnij to przy następnej swojej interpretacji.
Kościół widziany z góry przypomina krzyż, Bóg go widzi i tak samo myśleli zapewne Indianie w Ameryce Południowej tworząc swe "malunki". Bogowie, duchy czy inne ustrojstwa mogły wznosić się i przybierać rożne kształty.

Cytat:
Napisał AC. Zobacz post
Majowie to cywilizacja i niektórzy z nich żyją, Asowie to bogowie skandynawskiej mitologii - wymieniłem jedną cywilizację w poprzedniej wypowiedzi. W grupie, w której są jedynie Majowie jednak rzeczywiście wszystkie cywilizacje potrafiące przepowiadać przyszłość nie chciały walczyć ze swoim losem. Porównywanie do Wertera nie pasuje, bo to była jednostka psychotyczna i nieprzewidywalna - on nie znał swojej przyszłości, a jedyną próbą zapanowania nad swoim życiem, swoją teraźniejszością było samobójstwo. Widzę, że porównanie do Ragnarok się nie udało, więc może z filmem "The Final Destination" pójdzie lepiej?
Apokalipsa wg. św. Jana. Wszyscy zginiemy. Ile cywilizacji, religii ma takich proroctw? Sporo, a jeśli znały by te cywilizacje swój kres zapewne stworzyły by jakieś "kapsuły czasu" o czym zresztą napisałem wyżej.

To, że żyje kilku majów - ich potomków- wcale nie jest wielkim osiągnięciem. Nie zrozum mnie źle ich cywilizacja de facto się skończyła.

Cytat:
Napisał AC. Zobacz post
Cała Atlantyda jest nie poparta żadnymi dowodami, podobnie jak ewolucja człowieka czy teoria wielkiego wybuchu czy stworzenie świata i ludzi przez Boga, który stworzył Adama i Ewę. Wszystko to jest kwestią wiary. Jeszcze całkiem niedawno podróż na Księżyc i istnienie Troi z Iliady były mrzonkami i w sumie jak dla mnie to pierwsze nadal pozostaje mocno dyskusyjne.
Jak dotąd nikt nie wykrył żadnych ciał niebieskich wielkości planety zbliżających się do ziemi czy mknących przez nasz układ słoneczny. Czy oznacza to, ze nigdy taka planeta nie przeleci? Oznacza to tyle, że nie ma u nas takiej planety ale możliwość pozostaje, jednak nie będzie to nibiru które ma przelatywać co kilka tysięcy lat.

Cytat:
Napisał AC. Zobacz post
Tadeus w sumie to się zgadzam ze wszystkim co napisałeś w wypowiedzi z godziny 14:12. Reszta obrazów z Nazca (z tych, które dałem w obrazku) jak dla mnie to zwierzęta... no dobra, niektóre z nich to zwykłe bazgroły, pewnie im się popierdzieliło i źle wyryli. Albo to miała być po prostu abstrakcja... nie znam się na "sztuce". Fajna małpa, pająk i ptak w lewym górnym rogu.
Nudziło czy nie, nie doszukujmy się wszędzie kosmitów i końca świata bo to już paranoja .

Cytat:
Napisał AC. Zobacz post
ps. albo to zwierzęta z innych wymiarów lub te obrazki trzeba oglądać w specjalnych okularach 18-d to by był numer
Nom
 
__________________
Do szczęścia potrzebuję tylko dwóch rzeczy. Władzy nad światem i jakiejś przekąski.
one_worm jest offline