Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-07-2009, 00:22   #91
Macharius
 
Macharius's Avatar
 
Reputacja: 1 Macharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputację
Ostatnio że tak powiem, dosyć mocno wywróciły mi się gusta muzyczne. Z metalu przeszedłem na słuchanie muzyki elektronicznej, z tej szybko przeskoczyłem na ambient a potem na dark ambient i dark wave aż w końcu wylądowałem na pogańskim folku zmieszanym z dark ambientem. I takiego typu płytę chciałbym wam polecić.



Daemonia Nymphe - "Daemonia Nymphe"

Daemonia Nymphe to Grecki zespół powstały w Atenach w roku 1994, tworzą muzykę którą ja sklasyfikowałbym właśnie jako greek pagan darkwave folk, a konkretniej ich utwory dotyczą pogaństwa i czasów antycznych. Na dodatek wychodzi im to naprawdę niesamowicie, kiedy ich się słucha ma się wrażenie że zanurza się w mrocznych czasach pogaństwa i czczenia dziwnych bogów.

Daemonia Nymphe ma na swoim koncie już pięć albumów, sam niestety jak na razie słyszałem tylko pierwszy z nich ale pozostałe cztery ponoć trzymają klimat i warto i je nabyć (co sam zresztą planuje jak tylko poprawie swój stan funduszy). Płytki to "Daemonia Nymphe", "Krataia Asterope", "Eponymus", "The Bacchic Dance of the Nymphs - Tyrvasia" i "Remixed"

Na dodatek nie dość że fajnie się tego słucha to jeszcze jest to świetna muzyka na sesję, na przykład Zewu Cthulhu czy Świata Mroku, sam już stosowałem i świetnie to dopełniało klimat sesji. Polecam.

I parę przykładów z YT
Daemonia Nymphe - Dance of Satyrs
Daemonia Nymphe - Hymn to Bacchus
 
Macharius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem