Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-09-2010, 11:42   #7
Sekal
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Zapatashura Zobacz post
Bzdura. Praworządność nie jest tożsama z przestrzeganiem prawa. Praworządność to trzymanie się zasad, własny sztywny kodeks moralny jest równie dobry, co panujące prawo. Praworządność implikuje honor, dotrzymywanie danego słowa, uznawanie władzy zwierzchniej (co jeszcze nie oznacza, że trzeba się z nią zgadzać), poszanowanie tradycji itp.
Sztampowy paladyn morduje orki, gobliny i złodziei na lewo i prawo i jest jak najbardziej praworządny i dobry.
Praworządność to uznawanie norm społecznych oraz prawa panującego na danym terenie. Zabójstwo człowieka to złamanie tego prawa. Nie rozumiem, jak ktokolwiek może to uznawać za praworządność. Ale jak pisałem wcześniej - może kompletnie nie znam się na D&D...

Cytat:
W odniesieniu do światów DnD, to kolejna bzdura. Charakter neutralny jest najpowszechniej występujący. Normalna istota ma głęboko gdzieś szalejące moralne konflikty i po prostu robi swoje.
Robiąc swoje podąża ku dobru lub ku złu. Są druidzi, próbujący zachować jakąś tam neutralność w zgodzie z naturą. Reszta podąża ku celom, które kierują ich w jakieś tam granice skali.

Oczywiście dyskusja ta jest pozbawiona większego sensu, bo każdy uważa co innego i na podstawie tylko opisów twórców jakiegoś świata nigdy nie osiągnie się w pełni spójnej wersji. Dlatego ja już nie będę się wypowiadał, swoje zdanie zaznaczyłem.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline