Wątek: Jolly Roger RPG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-12-2010, 21:37   #25
tweet
 
Reputacja: 1 tweet nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Anonim Zobacz post
Wyszłoby w praniu... wy nigdy w to nie graliście?

Naprawdę uważasz, że uwaga, że podstawa mechaniki jest niegrywalna to brak konstruktywnej krytyki? No chyba, że rozumiesz to tak, żeby ktoś tu wymyślił jak ma wyglądać inaczej wasza mechanika... to by był dość kiepski pomysł.
Osobiście nie grałem. Kachimi prowadzi aktualnie kampanię i do tej pory wszystko było ok. Nie martw się, też jestem zdziwiony ;]

Podstawa mechaniki? Chodzi ci o te testy przeciętne, mistrzowskie, etc? No przecież to nie jest jakiś problem. Przyznałem rację. Zresztą już wzięto to pod uwagę, jak widać w poprzednich postach... Nie wiele razy udało ci się zdać testu Trudnego? No cóż, takie życie. W końcu to "trudne", tak? Przed chwilą sobie rzuciłem w taki sam sposób i udało mi się uzyskać dwa sukcesy 13 razy na 20. Takie rzucanie i sprawdzanie nie ma w sumie większego sensu. Policzenie prawdopodobieństwa już bardziej.
Moja uwaga dotyczyła ględzenia nie na temat Aschaara oraz pominięcia faktu, że w podręczniku w istocie znalazły się odpowiednie wyjaśnienia haseł. Takie marudzenie bez podstaw.

Z tymi pomysłami to bym nie przesadzał, wątpię by podręcznik osiągnął kiedyś rozmiar nawet stu stron. A materiały dodatkowe zostaną raczej złożone w taką mini broszurkę, parę stronic przybliżających graczom trochę życie na statku.

Nie wymagam, żeby tu teraz każdy zaczął sypać pomysłami z rękawa. Chodzi o to, że gracze z innego forum zauważyli czego NAPRAWDĘ brakuje grze i są chętni pomóc w uzupełnieniu podręcznika właśnie o te szczegóły: opisy każdego z rodzaju okrętów (do tej pory istnieją jedynie parametry w tabelce), szczegóły dotyczące samego żeglowania takie jak tytuły na okręcie, nazwy elementów statku, etc. To jest konstruktywna krytyka.

Cytat:
Napisał Kachimi Zobacz post
Myślę, że powtarzanie tego co Tweet napisał jest zbędne. Ma racje. Tak miało być. Zmiany będą. Jakie? Tego JESZCZE nie wiem do końca. Uważam, iż wprowadzi się poprawki tu i ówdzie w mechanice, dopisze kilka słów w pozostałych częściach podręcznika. Nie mniej wątpię aby jego rozmiary przekroczyły planowane przeze mnie normy.
(...)
Tak czy siak. Za mało dyskusji o samej grze, za dużo marudzenia na mniej istotne tematy - kwestia MG, BG, BN oraz błędy związane z polskim językiem etc - i mechanikę. Wiem, że nie jest idealna i wymaga korekty ale każda wymaga. KAŻDA. Tyle na razie ode mnie.
Co znaczy: Wątpię aby jego rozmiary przekroczyły planowane przeze mnie normy?
Może nie każda mechanika wymaga korekty, ale żadna mechanika nie jest idealna. Jak dla mnie po zredukowaniu ilości pożądanych sukcesów wszystko jest z nią ok. Nie próbuj tylko mi kurde jej komplikować jakimiś dodatkowymi modyfikatorami
 

Ostatnio edytowane przez tweet : 21-12-2010 o 21:46.
tweet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem