Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-02-2011, 16:30   #30
Szarlej
 
Szarlej's Avatar
 
Reputacja: 1 Szarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Zapatashura Zobacz post
Mechanika jest zła. Po prostu zła. Robiona na kolanie, co boleśnie widać. Nie wiem czy twórcy ją w ogóle testowali, ale nie sprawia takiego wrażenia. Raczej sprawia wrażenie, jakby twórcy stwierdzili 'hej, rzucamy tylko trzema kostkami i mamy suwak; ale fajnie' po czym rzucili mechanikę w kąt i nigdy do niej nie wrócili.
Hm... Zgadzam się.

Cytat:
Świat się po prostu nie klei. Wrzucono do niego wszystkie pomysły jakie się dało, a co za dużo, to zwyczajnie nie zdrowo. Maszyny, mutanci, rośliny, psionika, technika, mistyka, wiara i diabli wiedzą co jeszcze. Wojna atomowa, biologiczna, chemiczna, cybernetyczna. Dla mnie to się nie trzyma kupy.

Ale miło wiedzieć, że inni znajdują jakieś pozytywy w tym, co ja uważam za kaszankę.
Hm... Nie zgadzam się Już mówię dlaczego. Owszem twórcy gry wrzucili Molocha nie wiadomo po co (większą głupotą są tylko choroby) ale neodżungla to fajny motyw w miarę nie wyeksploatowany. Psionika to w zasadzie mała rameczka z tego co pamiętam mówiąca o tym, że Posterunek bada możliwości ludzkiego umysłu by tak pokonać Molocha. Jest to tylko jedna z furtek z cyklu "chcesz to wykorzystaj nie to uznaj to za bajkę".
Mówiąc o technice masz na myśli hi-tech? Pamiętajmy, że wojna była w 2020 więc technika mogła pójść trochę do przodu jednak wszczepy ma praktycznie tylko Posterunek.
Wiara również jest motywem opcjonalnym. MG może się bawić w mistykę albo nie. Cudów w shimie według mechaniki nie ma. Jest tylko cecha "wierze" którą równie dobrze można wytłumaczyć szczęściem. Wojna totalna również nie jest takim głupim pomysłem w końcu Moloch mógł walnąć wszystkim co miał czyli bronią atomową, chemiczną i czym tam jeszcze.
Więc to co napisałeś akurat w miarę się kupy trzyma. W przeciwieństwie do paru innych motywów jak choroby, brak zależności politycznych czy rzekoma wysoka śmiertelność. Do tego dochodzi kiepska mechanika która pozwala wyłapać cały magazynek z colta 1911 na klatę jednak shima nie jest taka tragiczna. Koło idealnego systemu to co najwyżej mogła stać ale nie jest też totalnym gniotem.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem