Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-01-2007, 01:10   #10
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
hej ale to nie porównanie. Fantasy wedle zachodniej teorii literatury to osobny gatunek, a literatura postapokaliptyczna to zaledwie jeden subgenre (podgatunek). To jak byś powiedział, że na świecie jest więcej samochodów osobowych niż cięzarówek marki Man.

Nurt postapokaliptyczny jest popularny z podobnego powodu pewnie co horrory. Mechanizm katharsis działa, niemal identycznie jak w greckiej tragedii. Ludzie czuję jakby "oczyszczenie" czytając o podobnym świecie. Pamiętamjeden swój sen. Wyjatkowo realny. Szedłem ulicami mojego miasta, słysząc syreny zapowiadające uderzenie nuklearne w ciągu 30 minut, pamietam panikę na ulicach, próbe ewakuacji, śmierć... Obudziłem się, jak rzadko, przerażony. Za okne łało jak z cebra, a pierwsze moje słowa brzmiały 'Ufff, jak pięknie".
Historia absolutnie autentyczna. Katharsis na całego

A wśród graczy może nie są popularne, bo tylko jeden system postapokaliptyczny w Polsce wydano? Do tego, IMO, niezbyt składny i sensowny? W USA mają "Blood Dawn'", kilka wersji "Twilight 2000", "Gamma World", "Riftsa" czy jeszcze parę innych.
Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem