Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-06-2014, 13:02   #37
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Tura II start!

Można zaczynać odpisy w ramach drugiej tury. Marko i Bolo wypadają z gry, ponieważ pomimo usilnych prób nie udało mi się skontaktować z ich graczami.

Faza zaczepna zasadniczo kończy się w piątek o 8:00, faza obronna w sobotę o 8:00. Niemniej jednak podobnie, jak było w pierwszej turze, lepiej od razu reagować obroną, jeśli zostało się zaatakowanym.

Jeśli ktoś nie wykorzysta w porę swojej fazy zaczepnej z powodu tego, że będzie czekał na rozstrzygnięcie swojej obrony, to nie ma żadnego problemu, żeby "zaczepiał" w ramach fazy obronnej.

Pamiętajcie o tym, że jeśli w swojej akcji wykorzystujecie/gracie aspekt/-em: czy to waszej postaci, innego gracza, czy to sytuacyjnym (lista aspektów sytuacyjnych w spojlerze w pierwszym wątku sesji), to zawsze (tzn. do czasu gdy nie padnie rzut przeciwny) możecie podbić rzut (+2) wydając punkt losu i powołując się na wykorzystywany aspekt.

W trakcie pierwszej tury pojawiły się nowe aspekty i okazje (niektóre zostały od razu wykorzystane). Pisałem o nich w komentarzach i nanosiłem na karty postaci, ale ponieważ podobno gracze nie mają dostępu do postaci innych graczy, więc dla przypomnienia lista tych, które są aktualne:
  1. Aspekt (Huan, dwa darmowe wywołania): W co można wsadzić kościany korkociąg?
  2. Aspekt (Bojan, darmowe wywołanie): Czarodziej nad głową
  3. Aspekt (Magnus, darmowe wywołanie): Bojan mną rzuca...
  4. Aspekt (Mercedes, darmowe wywołanie): Mam nogę od krzesła i nie zawaham się jej użyć.
  5. Okazja (Shackleton, darmowe wywołanie): Ungubash zaraz straci równowagę.
  6. Okazja (Hans, darmowe wywołanie): Skryty się pod stołem z kuflem i księgą w łapie.
  7. Aspekt (Długi, dwa darmowe wywołania): Za plecami Mercedes
  8. Okazja (Krótki, darmowe wywołanie): Przewaga wysokości na pękającym stole.

Pozostałe aspekty osobiste w kartach postaci w wątku rekrutacji ([FAE] Bójka w karczmie).

@Python, nie wykonałeś akcji zaczepnej w pierwszej turze. Świadoma decyzja, czy gdzieś umknęło?
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline