Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25-05-2014, 21:08   #1
 
dzemeuksis's Avatar
 
[FAE] Bójka w karczmie

Cytat:
Nikt nie wiedział, skąd nadleciał pierwszy kufel, ani co wstąpiło we wszystkich, którzy tego dnia przebywali w urokliwej karczmie "Barani łeb". Jedno jest pewne - bójka, która się rozpętała, przeszła do historii, jako najlepsza rozróba, jaka kiedykolwiek miała miejsce w tym przybytku. Nie obyło się wprawdzie bez ofiar, ale cóż… nie można zrobić omletu nie tłukąc jajek…

Uroczyste otwarcie
W nawiązaniu do sondy ([FAE] Bójka w karczmie) otwieram rekrutację do "Bójki w karczmie". Zgłoszenia tylko tutaj i tylko w formie kart postaci (instrukcja dalej) lub jasnej deklaracji gry - w tym drugim przypadku oznacza to granie postacią narzuconą przez MG. Rekrutację zamknę po zebraniu kilkunastu zgłoszeń. Zasadniczo decyduje kolejność, ale zastrzegam sobie prawo do pewnych manipulacji. Priorytetowo będą traktowane osoby, które zadadzą sobie trud przygotowania karty postaci oraz osoby z dłuższym stażem.

Czas trwania rekrutacji: maksymalnie do połowy czerwca, mam nadzieję, że krócej.

Planowany czas rozpoczęcia sesji: wkrótce po zakończeniu rekrutacji.

O sesji
Sesja ma być krótka, dynamiczna ze ściśle określoną strukturą. Jeden dzień na deklaracje działań zaczepnych (ataków, czy innych związanych z próbą stworzenia przewagi, albo coś), drugi dzień na deklaracje sposobu obrony (jeśli zostało się zaatakowanym), trzeci dla MG na rozstrzygnięcia. W ten sposób w tydzień lecą dwie tury, a niedziela wolna/ekstra, jak komu pasuje. Opis deklaracji będzie sformalizowany, tzn. będzie musiał zawierać określone informacje (opisane dalej). Ominięcie istotnych z punktu widzenia mechaniki informacji, jakiekolwiek niejasności lub brak deklaracji będą traktowane wedle uznania MG. Dzięki takiemu podejściu tury będą upływać w ustalonym tempie bez względu na aktywność grających, czy przeciągające się uzgodnienia (które po prostu będą ucinane tak, żeby nie powodować opóźnień).

Miejsce akcji, scenariusz
Miejscem akcji jest część jadalna karczmy Barani łeb w typowym świecie fantasy. Wyróżniają się trzy strefy: za barem, sala główna, galeryjka. Sala główna jest pośrodku, co oznacza, że przemieszczenie się zza baru na galeryjkę lub w drugą stronę zajmuje turę. Galeryjka to po prostu podwyższenie, oddzielone od sali drewnianą barierką, wchodzi się na nią po kilku schodkach. Scenariusza brak - naparzamy się po prostu a walka trwa do ostatniego trzymającego się na nogach delikwenta.

Mechanika
Konflikty będą rozstrzygane ściśle mechanicznie według mechaniki FAE (Fate Accelerated Edition PL | SIX. Rzucanie kostkami planowałem wziąć na siebie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jak ktoś woli, to sam sobie rzucał (mechanizm LI, Kostnica, inne? co proponujecie) - z zastrzeżeniem, że nie czekam i jak brakuje rzutu na czas, to sam rzucam. Znajomość tej mechaniki nie jest konieczna do gry ani nawet do stworzenia postaci, ale może zwiększyć szanse przetrwania, dzięki bardziej świadomemu, wyrachowanemu wykorzystywaniu jej. Jeśli gdzieś podam odwołania do stron (tu, czy w sesji), to zawsze będę się odnosić do polskiej, ilustrowanej wersji.

  1. Nikt nie ma zamiaru ginąć w imię kufla, więc konieczność wzięcia konsekwencji umiarkowanej, bądź poważnej wiąże się z wypadnięciem z konfliktu, co w tym przypadku oznacza koniec zabawy dla postaci.
  2. Inicjatywa zgodnie z kolejnością deklaracji (co jest chyba najsensowniejszą opcją w sesjach forumowych).
  3. Dla płynności gry czasem pozwolę sobie podjąć decyzję za gracza bez konsultacji z nim (np. wydanie punktu losu w sytuacji, gdy rezygnacja z tego wiązałaby się z wypadnięciem z konfliktu).


Tworzenie postaci
Oto przykładowa postać (pokazuje tylko to, co gracz może zmienić):
Cytat:
Imię: Bolo
Koncepcja ogólna: Miejscowy zakapior
Utrapienie: Oblicza myśl głębsza nie mąci
Aspekt dodatkowy: Jem za trzech, płacę jak za jednego

POSTAWY
Dobra (+3): siłowa,
Niezła (+2): szybka, widowiskowa
Przec. (+1): uważna, podstępna
Słaba (0): pomysłowa

SZTUCZKI
Mocarz: ponieważ jestem Mocarzem, dostaję +2 podczas siłowego (postawa) ataku (akcja), kiedy próbuję zmiażdżyć przeciwnika w uścisku.

Gdzie jestem: siedzę przy dużym stole pośrodku galeryjki.
Co robię: obżeram się.
Wykorzystaj powyższy szablon, żeby stworzyć własną postać. Postawy możesz przemieszać, jednak pamiętaj, żeby mieć jedną dobrą, jedną słabą i po dwie niezłe i przeciętne.

Uwaga: zastrzegam sobie prawo modyfikacji stworzonej postaci tak, aby była zgodna z mechaniką (o ile będą jakieś uchybienia).

Odpisy
O częstotliwości i ogólnych zasadach wspomniałem wyżej w akapicie O sesji. Tutaj rozwijam temat. Jest szczególnie ważne, żebyśmy to dobrze zrozumieli, więc wszelkie pytania mile widziane. Będzie zresztą jeszcze okazja to wałkować w razie potrzeby w wątku komentarzy do sesji.

Jak wspominałem, wyróżniamy dwie fazy, nazwijmy je zaczepną i obronną. Na każdą z nich przeznaczamy jeden dzień (umownie, bo nic nie stoi na przeszkodzie, żeby opisać swoją deklarację obrony tego samego dnia, w którym inny gracz zadeklarował atak). Trzeci dzień jest dla mnie i definitywnie kończy turę - w przypadku braku odpisu zrobię z postacią, co mi się będzie akurat wydawało ciekawe z punktu widzenia narracji.

W fazie zaczepnej możesz zadeklarować jedną z wymienionych akcji:
  1. Atak - wiadomo
  2. Uzyskanie przewagi - np. wskoczenie na stół, by w następnej turze zeskoczyć na kogoś z impetem
  3. Przezwyciężenie - kiedy chcesz zmienić niekorzystną dla siebie sytuację, np. szybko wygramolić się spod wywróconego ciężkiego stołu.
  4. Rezygnacja z własnej akcji na rzecz wsparcia kogoś innego w jego akcji.
  5. Przemieścić się o dwie strefy - np. z galeryjki za bar.
  6. Przemieścić się o jedną strefę, gdy ktoś lub coś Ci przeszkadza - np. chcesz zbiec z galeryjki na salę, ale akurat na schodkach turla się dwóch typów zwartych w uścisku.

Deklaracja musi jasno określać rodzaj akcji, jej cel, w sensie co się chce osiągnąć oraz sposób/styl w jaki się to próbuje osiągnąć, np. Mam zamiar prawą ręką zamarkować cios pięścią, a tymczasem lewą, trzymającą widelec, wyprowadzić znienacka cios w prawe oko karczmarza. Taki opis pozwala zidentyfikować akcję, jako atak (co mechanicznie ma inne zasady i skutki, niż np. przezwyciężenie) oraz przypisać ją do podstępnej postawy, co się z kolei przekłada na określony modyfikator do wykonywanego rzutu.

To jest oczywiście minimum wynikające z mechaniki - a post może sobie być dowolnej długości, zawierać przemyślenia, wspomnienia, cokolwiek, ale bez presji, jak komu pasuje.


W fazie obrony można zadeklarować akcję tylko wówczas, jeśli w fazie zaczepnej ktoś zainicjował akcję wymierzoną bezpośrednio przeciwko postaci. Bronić się można przed atakiem, przezwyciężaniem lub uzyskaniem przewagi - o ile to ma sens w danej sytuacji. Zasady konstruowania deklaracji są podobne, przy czym zawsze będzie to obrona (jeśli chodzi o rodzaj akcji), więc jedyną niewiadomą, która musi dać się wyczytać z opisu, to rodzaj użytej postawy. Przykład: Uderzam z dyńki nadlatujący kufel i po tym już wiadomo, że obrona jest widowiskowa.


Pytania? Wątpliwości? O czymś zapomniałem?
 

Ostatnio edytowane przez dzemeuksis : 26-05-2014 o 09:09. Powód: Poprawienie linku do mechaniki
dzemeuksis jest offline  
Stary 25-05-2014, 22:23   #2
Moderator
 
Campo Viejo's Avatar
 
Ilu zawodników będzie się prało? Będą BNi? BG jest sam w karczmie czy może być z kumplami lub rodziną? Mapka karczmy będzie potem?

EDIT: Dzięki za szybkie odpowiedzi. Nie ma mechaniki w tym linku do FAE. Znalazłem tą polską pigułkę tutaj -> http://www.blekitnyswit.pl/wp-conten.../09/FAE_PL.zip
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill

Ostatnio edytowane przez Campo Viejo : 26-05-2014 o 07:45.
Campo Viejo jest offline  
Stary 25-05-2014, 23:10   #3
 
dzemeuksis's Avatar
 
Kilkunastu, sami gracze, nie ma BNów. Jeśli się okaże, że nikt nie "weźmie" karczmarza, czy barmanki, to uznam, że oni po prostu zwiali.

BG może być z kumplami lub rodziną, o ile będą to postacie innych graczy.

Mapy w zasadzie nie potrzeba. Może spróbuję coś tam przygotować, żeby jaśniej zobrazować podział na strefy, ale nie chcę przesadzić z dokładnością, żeby nie ograniczać wyobraźni i kreatywności.

To, co się w karczmie znajduje i może być wykorzystane będzie wynikało z opisu sceny oraz listy aspektów, które zostaną podane na początku starcia.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline  
Stary 26-05-2014, 01:55   #4
 
Someirhle's Avatar
 
Zagram. Przy takiej częstotliwości mogę sobie chyba pozwolić, nawet jak to będzie fail. Może stworzę kartę, jak nie pojawi się do końca rekrutki,, to z automatu proszę.
 
__________________
Cogito ergo argh...!
Someirhle jest offline  
Stary 26-05-2014, 08:42   #5
Moderator
 
Campo Viejo's Avatar
 
Imię: Huan
Koncepcja ogólna: Wesoły kleptoman
Utrapienie: Nic na siłę, wszystko jest za ciężkie
Aspekt dodatkowy: Mip Mip

POSTAWY
Dobra (+3): szybka
Niezła (+2): podstępna, pomysłowa
Przec. (+1): widowiskowa, uważna
Słaba (0): siłowa

SZTUCZKI
Cień: ponieważ jestem zwinnym złodziejem, potrafię błyskawicznie znikać (postawa podstępna) w tłumie sprzed niepożądanych oczu. Dlatego dostaję +2 podczas akcji Uzyskiwania przewagi, kiedy wtapiam się w tłum, żeby zdezorientować przeciwnika.

Gdzie jestem: siedzę przy szynkwasie
Co robię: okradam karczmarkę
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill

Ostatnio edytowane przez Campo Viejo : 26-05-2014 o 18:26.
Campo Viejo jest offline  
Stary 26-05-2014, 10:51   #6
 
Marrrt's Avatar
 
Imię: Bojan
Koncepcja ogólna: Wredny wykidajło
Utrapienie: Śmierdzący żebracy, cfaniakujący złodzieje, pieprzone przybłędy, namolne dziwki, rzępolący bardowie i ta tłusta sknera, karczmarka;]
Aspekt dodatkowy: No i muszę się napić...

POSTAWY
Dobra (+3): uważna
Niezła (+2): siłowa, widowiskowa
Przec. (+1): szybka, pomysłowa
Słaba (0): podstępna

SZTUCZKI
Pijany Mistrz: zawsze zdążę sięgnąć po trunek, bo wiem, że każdy łyk dodaje mi wigoru. Dlatego dostaję +2 przy próbie Uzyskania przewagi poprzez szybkie (postawa) łyknięcie trunku.

Gdzie jestem: siedzę rozwalony na krześle przy wejściu
Co robię: Zaraz przysnę
 
__________________
"Beer is proof that God loves us and wants us to be happy"
Benjamin Franklin

Ostatnio edytowane przez Marrrt : 26-05-2014 o 14:05.
Marrrt jest offline  
Stary 26-05-2014, 11:22   #7
 
Python's Avatar
 
Imię: Ungubash
Koncepcja ogólna: Sztukmistrz, gibki akrobata, miejscowa atrakcja artystyczna
Utrapienie: zamknij gębę niedorobiony artysto
Aspekt dodatkowy: zamiast słów dwa błyszczące ostrza w dłoniach

POSTAWY
Dobra (+3): podstępna,
Niezła (+2): szybka, widowiskowa,
Przec. (+1): uważna, pomysłowa,
Słaba (0): siłowa,

SZTUCZKI
Gwiazda wieczoru: brawurowe akcje, zwody i ataki, gdy jest w centrum uwagi
+1 do podstawy podstępnej i +1 do postawy szybkiej

Gdzie jestem: stoję na środku karczmy
Co robię: daje pokaz żonglerki
 

Ostatnio edytowane przez Python : 26-05-2014 o 12:28.
Python jest offline  
Stary 26-05-2014, 12:06   #8
 
Stalowy's Avatar
 
Imię: Magnus
Koncepcja ogólna: Czarodziej-akademik
Utrapienie: Sezon egzaminacyjny w pełni; Rektorzyca-milf się znęca psychicznie; Rodzina przyjeżdża w odwiedziny, a w domu jeszcze nie posprzątane.
Aspekt dodatkowy: Nie takie rzeczy robiłem, kiedy podróżowałem...

POSTAWY:
3 Dobra: pomysłowa
2 Niezła: widowiskowa, siłowa
1 Przeciętna: szybka, podstępna
0 Słaba: uważna

SZTUCZKI
Zestresowany wykładowca ASM (Akademii Sztuk Magicznych) - ciągły stres w pracy sprawia że czasem wyładowuję nadmiar negatywnych emocji w spektakularny sposób za co dostaję +2 kiedy widowiskowo próbuję osłabić morale atakujących (uzyskanie przewagi).

Gdzie jestem: przy stoliku na galeryjce
Co robię: odstresowuję się
 

Ostatnio edytowane przez Stalowy : 26-05-2014 o 23:26.
Stalowy jest offline  
Stary 26-05-2014, 12:14   #9
 
rudaad's Avatar
 
Rezerwuje karczmarza- karczmarkę (jak doczytam tą mechanikę, bo widzę ją pierwszy raz w życiu na oczy, to pełną kartę dam).
 
__________________
"Najbardziej przecież ze wszystkich odznaczyła się ta, co zapragnęła zajrzeć do wnętrza mózgu, do siedliska wolnej myśli i zupełnie je zeżreć. Ta wstąpiła majestatycznie na nogę Winrycha, przemaszerowała po nim, dotarła szczęśliwie aż do głowy i poczęła dobijać się zapamiętale do wnętrza tej czaszki, do tej ostatniej fortecy polskiego powstania."
rudaad jest offline  
Stary 26-05-2014, 12:17   #10
 
dzemeuksis's Avatar
 
Ach, ach, zgodnie z sugestiami z sondy miało nie być zbyt magicznie, ale fakt, że zapomniałem tego zaznaczyć w treści rekrutacji. Także ten czarodziej Stalowego niech już będzie (oby się trzaskał niczym Arivald z Wybrzeża ), ale następnych już nie puszczam.

Fajne postacie. Drobne uwagi będę wysyłał w prywatnych wiadomościach. Postaram się zrobić to wkrótce.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:28.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172