Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-06-2014, 15:48   #116
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Tura IV start!

Można zaczynać odpisy w ramach czwartej tury. Trzecią turę wszystkie postacie przetrwały w komplecie aczkolwiek niektóre z nich trochę poobijane.

Czas dla graczy w tej turze upływa w sobotę o 8:00. Ewentualnie ciut dłużej - mój odpis pewnie będzie i tak dopiero w niedzielę.

W trakcie trzeciej tury pojawiały się i znikały nowe aspekty i okazje. Pisałem o nich w komentarzach i nanosiłem na karty postaci. Dla przypomnienia lista tych, które są aktualne:
  1. Aspekt (Huan): W co można wsadzić kościany korkociąg?
  2. Aspekt (Huan, dwukrotne darmowe wywołanie): Zniknąłem!
  3. Aspekt (Huan): Zawsze dobrze mieć ze sobą barani łeb!
  4. Aspekt (Bojan, darmowe wywołanie): Trunek dodał mi animuszu
  5. Aspekt (Magnus, darmowe wywołanie): Nogi zmiękły moim przeciwnikom
  6. Aspekt (Shackleton): Broń improwizowana w postaci stołu.

Pozostałe aspekty osobiste w kartach postaci w wątku rekrutacji ([FAE] Bójka w karczmie) a sytuacyjne niezmiennie w pierwszym poście ([FAE] Bójka w karczmie "Barani łeb") wątku sesji.

Kilka słów o niestosowanym, jak dotąd, wymuszaniu aspektów - może kogoś zaciekawi i będzie chciał skorzystać. Wymuszenie aspektu jest akcją darmową i może ją zaproponować każdy w dowolnym momencie. Wymuszenie polega na zaproponowaniu niekorzystnego z punktu widzenia mechaniki/taktyki zachowania postaci, będącego jednak w zgodzie z jakimś jej aspektem (w praktyce najczęściej utrapieniem) i przede wszystkim interesujące fabularnie w danym momencie. Gracz akceptujący wymuszenie, otrzymuje punkt losu. Jeśli natomiast wymuszenie jest w oczywisty sposób celne, a gracz woli jednak postąpić po swojemu, to musi się wykupić punktem losu.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline