Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-10-2014, 21:05   #11
Baird
 
Baird's Avatar
 
Reputacja: 1 Baird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputację
Przez długi czas Navilis wykuwał w swej kuźni pancerze i bronie o właściwościach różnorakich z metali licznych i kolorowych aż znudzony dalszym kuciem usiadł na tronie swym tronie. Tron Navilisa mieścił się w najwyższej wieży, górującej ponad kuźnią. Bóg ognia i metalu radował się tym co uczynił i zauważył, że wiara mieszkańców wyspy napełnia go energią. Navilis poczuł się silniejszy niż przedtem.

Cytat:
I przybyli do kuźni jego, przed oblicze jego kapłani w szatach białych i z ogolonymi głowami staneli, a liczba ich siedmiu i jeden była.
- Księga Metalu 1:14

Przed obliczem Navilisa zjawili się jego wyznawcy. Bóg ognia i metalu nie wątpił w ich oddanie, gdyż udało im się przejść próbę strażnika więc przyjął ich w swej kuźni i podzielił się z nimi wiedzą o wytopie i obróbce metalu. Ludzie jednak śmiertelni i ich rozum nie jest tak pojętny by jeden mógł przyswoić całą boską wiedzę, więc Navilis podzielił swoją wiedzę i każdego z kapłanów obdarzył jej częścią. Ośmiu mędrców z góry, tak jak ich od tej pory nazywano, zostali pierwszymi kapłanami Navilisa, lecz prócz wiedzy, bóg metalu obdarzył ich mocą kontrolowania elementu o jakim ich nauczył. Navilis zaszczepił w nich moc tak by ich synowie również potrafili się nimi posługiwać i kazał im się rozmnażać.

Cytat:
A gdy schodzili z góry każdy z nich obdarzony cząstką boskiej mocy znał tajemnice elementu, którymi obdarzył ich Pan Metalu.
- Księga Metalu 1:25

Każdy z kapłanów reprezentował jeden z pierwiastków, złoto, srebro, miedź, platynę, rtęć, żelazo, ołów i glin, a wszyscy mieli moc władania nimi siłą woli, bez względu na to jaki metal reprezentowali, gdyż wszyscy byli równi i żaden nie był ważniejszy niż inni.

Cytat:
Osiem głów w szatach kolorowych weszło między ludzi a imiona ich jak metale, które Navilis sobie umiłował najbardziej. Aluminus, Argentius, Auruntius, Cuprus, Ferrus, Hydragos, Platinus i Plumbus.
- Księga Metalu 1:29-30

Po jakimś czasie kapłani wrócili przed oblicze Navilisa przynosząc mu wieści z Imperium. Imperator zaniepokojony rosnącą popularnością boga ognia mógł zwrócić się przeciw jego wyznawcą. Kapłani zwrócili się do swego patronu, który przysiągł ich chronić. Navilis zrozumiał, że aby rozwiązać problem należy udać się do źródła. Navilis był jednak mądrym bogiem i wiedział, że Imperator może być jego największym sojusznikiem w nawróceniu ludzi, bóg metalu postanowił się użyć prezentu by zjednoczyć sobie władcę. Navilis wykuł więc miecz, lecz nie był on podobny do tych, które wcześniej wyszły spod jego ręki. Aeterignus, gdyż tak nazwano później ostrze był wykonany z mieszanki metali, które czyniły z niego najwytrzymalszy miecz na świecie. Srebrne ostrze wysadzane było złotem i było ono w stanie bez trudu przeciąć brązowe tarcze jakich do tej pory używali ludzie, a nawet kamień. Dodatkowo Navilis zamknął w mieczu "Żywy Ogień", dzięki, któremu ostrze stawało w płomieniach jeśli dzierżący ostrze człowiek tego chciał. Ważną cechą Żywego Ognia było to, że w zależności od tego jaki był charakter człowieka, który go trzyma płomień zmieniał kolor.

Cytat:
Przez trzy dni Władca Ognia wykuwał na swym boskim kowadle ostrze, a gdy jego dzieło było skończone nazwał je Aeterignus, Miecz Wiecznego Ognia, a w rękach prawowitego władcy Imperium ostrze stawało w płomieniach. I ruszył Pan Metalu Navilis do serca Imperium.
- Księga Metalu 1:42-43

Był właśnie wieczór i Imperator Ryhard spał w swojej sypialni, gdzieś w tle paliło się niewielkie palenisko. Bóg ognia i władca metalu zawołał człowieka, który jeszcze spał. Imperator obudził się gdy usłyszał głos boga.
- Wstań śmiertelniku. Twój bóg cię potrzebuje.
Mężczyzna wciąż jeszcze zaspany przetarł oczy. Wstał i spojrzał kto go woła.
- Czy to ty jesteś tym Bogiem ognia o którym mówią mieszkańcy Sycyli?
- Jestem Navilis władca ognia i pan metalu. Przybyłem do ciebie, gdyż doszły mnie słuchy, że obawiasz się mojej wiary. Nie bój się śmiertelniku jakoż moim celem jest chronić twój lud tak by Imperium twoje trwało przez tysiąclecia i by ród twój rządził Świętym Imperium na wieki wieków. Przyjmij mnie do serca i tak będzie.
- Nie wiem co o tym myśleć…
- Myśleć?- Bóg ognia zdziwiony był arogancją śmiertelnika. Właśnie zaoferował mu, że Imperium będzie pod jego opieką a ten nie wie co o tym myśleć.- Nie masz myśleć. Masz pozwolić moim kapłanom zbudować świątynie w w mieście twoim tak by mój ogień mógł ochraniać je przez złem. Masz odciąć się od starych bogów, fałszywych bogów, których wyznawaliście w niewiedzy do tej pory, zostawić pogańskie wierzenia i ujrzeć jedyną wiarę, prawdziwą wiarę w świętym ogniu. Masz nawrócić Imperium na wiarę w Święty Ogień, gdyż zbliża się czas niepokojów, czas wojny i śmierci i jedynie święty ogień może was ochronić.-
- Ale co ze szlachtą? Nie jestem pewien co będą myśleli o takiej decyzji, a poza tym.. na razie pomogłeś jedynie Sycylii. Nie okazałeś swojego miłosierdzia i potęgi reszcie mojego Imperium.
- Żądasz ode mnie aktów cudu? Myślisz, że jestem jakimś kuglarzem czy demonem chcących sprowadzić cię na ścieżkę zatracenia? Dobrze więc. Żądasz cudów i cuda otrzymasz. Za osiem dni, w dzień przesilenia letniego udaj się do świątyni starych bogów. Będą tam zebrani szlachcice i kapłani oraz wszyscy mieszkańcy miasta. Przed wejściem do świątyni zetnij głowę jednego z posągów stojących na schodach a otrzymasz swój cud. Będzie to cud tak potężny i tak spektakularny, że żaden człowiek nie sprzeciwi się twoim decyzją, czy to szlachcic czy chłop. Teraz weź te ostrze, jest ono bowiem symbolem przymierza i wiecznego Imperium jakie będzie wam dane. - Aeterignus pojawił się w ogniu przed Imperatorem Ryhardem.- Użyj go by ściąć głowy fałszywych bożków i odciąć się od starych bóstw.-
-Niech i tak będzie.- Odpowiedział Imperator.
Navilis zniknął w płomieniach tak niespodziewanie jak się pojawił gdy tylko Imperator wypowiedział te słowa.

Cytat:
I usłyszał Imperator głos boga.
- Księga Metalu 1:48

Navilis wrócił więc do kuźni i odczekał osiem dni by zobaczyć czy Imperator wykona jego polecenie i porzuci starych bogów.





Zużyte punkty:
(-1 pkt) - Obdarzenie Kapłanów Metalu mocą manipulowania elementu.
(-1 pkt) - Stworzenie Aeterignusa.
(-1 pkt) - Udanie się do Imperatora.

Pozostałe punkty:
10/13

 
__________________
Man-o'-War Część I

Ostatnio edytowane przez Baird : 03-10-2014 o 20:15.
Baird jest offline