Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-10-2014, 16:35   #15
Baird
 
Baird's Avatar
 
Reputacja: 1 Baird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputację
Navilis zachęcony rozmową z przywódcą ludzi skierował swój wzrok ku niewielkiej rasie zamieszkującej wyspy na zachodzie kontynentu. Lud ten cenił sobie złoto i inne metale szlachetne więc bóg metalu postanowił i ich odwiedzić. Navilis użył swojej mocy by objawić się Nadzorcy gnomów jako złoty golem.
- Witaj niewielka istota.- Powiedział Navilis pochylając się nad gnomem.- Przybywam w pokoju.-
-Wybacz, ale jestem trochę zajęty.. Czego chce od gnomów tak potężna istota?
- Widzę, że lubujecie się w złocie i metalach szlachetnych a wasza technologia jest zaawansowana i oparta na metalu. Jam jest Navilis władca metalu i pan ognia wszelakiego, zbudujcie mi świątynie a wasze królestwo będzie najbogatszym na świecie.-
-Wiesz.. wydaje mi się, że będziemy musieli zagłosować. Nic osobistego, rozumiesz?
- Wyśmienity pomysł!- Powiedział bóg metalu uradowany ideą wolnej woli w najczystszej postaci.- Pozwól mi więc, że zanim oddacie tę decyzję pod głosowanie ja pierw zrobię coś dla was. Jestem potężnym bóstwem, które może wiele proście więc a będzie wam dane. - Mówiąc te słowa Navilis podszedł do okna w biurze Nadzorcy Perssivala i stworzył na placu miejskim przed siedzibą nadzorcy złoty obeliski wysoki na dziesięć metrów.
Stojąc przy oknie bóg metalu odwrócił się do Perssivala.

Cytat:
Zaciekawiony ludem gnomów przybył bóg metalu do Perssivala i złożył mu propozycję.
- Księga Metalu 1:54

- Widzisz, że moja moc jest potężna, proście więc o co chcecie Nadzorco.
- Zgaduje, że pewnie nie pomożesz mi przejąć tego państwa bym był w nim królem, ale proszę cię o coś innego. Czy mógłbyś stworzyć Kolosa który chroniłby nas przed atakami z zewnątrz?
- Zgoda Perssivalu stworzę dla was Kolosa, lecz gdy to się stanie twój lud odda mi cześć i zbudujecie mi świątynie, jedną w stolicy i jeszcze jedną na sąsiedniej wyspie, tak by i jej mieszkańcy nie zapomnieli o mym darze dla was. Pamiętaj jednak, że jeśli rasa gnomów odwróci się ode mnie i nie dotrzyma słowa to Kolos, który miał być waszym strażnikiem stanie się narzędziem waszego zniszczenia.- Ostrzeżenie Navilis dostarczył już mniej radosnym tonem głosu. - Gdy obydwie świątynie staną na ziemi gnomów wrócę do ciebie by uczynić cię królem tych ziem.
Cytat:
I przyjął Navilis warunki Perssivala, gdyż podobały się one stwórcy.
- Księga Metalu 1:57

Navilis opuścił ciało złotego golema zostawiając pustą skorupę i udał się do huty gdzie dziesiątki gnomów przetapiały drogocenną rudę.
Pan ognia i metalu stanął nad wielkim kotłem z rozgrzanym, płynnym metalem i unosząc ręce do góry zaczął formować z niego Kolosa o którego prosił Perssival.
Cytat:
I stworzył bóg Kolosa potężnego by chronił lud gnomów po wsze czasy a obraz jego na Perssivalu wzorował.
- Księga Metalu 1:58

Gdy ciało giganta zastygło i przestało się formować Navilis wsadził w miejsce gdzie powinno być jego serce Iskrę Życia, oczy kolosa zaświeciły się błękitnym blaskiem i spojrzał on na swojego stwórcę.
- Jam jest Navilis, ten który cię stworzył. Wykonywać będziesz moje rozkazy, gdyż słowo moje jest prawem i moja iskra powołała cię do życia.-
Kolos skinął głową.
- Od dziś dnia masz chronić lud ten przed niebezpieczeństwem wszelakim, tako rzecze ja ojciec twój i władca.
Kolos ponownie skinął głową.
- Niechaj będzie wola moja.- Powiedział Navilis i wrócił do swojej kuźni, wykończony, gdyż wiele tego dnia uczynił.

Użyte punkty:
(-1 pkt) - Przybycie do Perssivala jako Złoty Golem
(-1 pkt) - Stworzenie Złotego Obelisku
(-10 pkt) - Stworzenie Złotego Kolosa

Pozostałe punkty:
0/13

 
__________________
Man-o'-War Część I

Ostatnio edytowane przez Baird : 04-10-2014 o 17:24.
Baird jest offline