Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-05-2015, 12:13   #9
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Postacie są drużyną, w sensie, są ze sobą powiązane, znają się, jedynie sobie mogą zaufać jeśli chodzi o badanie tajemnic.

Nikt nie wymyśla spisku, tylko ewentualne poszlaki, kontakty z kultystami lub innymi niewyjaśnionymi zjawiskami w przeszłości, z którymi miał do czynienia. Na podstawie tego będę budował dalej, a raczej to kości będą budować za mnie. Mam tylko nadzieję, że nie dostanę postaci w stylu "kultyści wybili mi całą rodzinę, szukam zemsty".

Sesja nie będzie bynajmniej nienaturalnym stworem pt. "piaskownica z wątkiem głównym / wątek główny, a w przerwie popiszcie sobie światotworzenie" (meh), tylko miejską piaskownica z drużyną o konkretnym profilu i motywacjach, z zasadami prowadzenia pobranymi z takich gier jak Silent Legions, Vornheim, In The Labyrinth czy suplementów Judges Guild. Jakikolwiek "wątek" powstaje tak samo losowo, jak zasadzki k10+2 orków na trakcie. Jak ktoś grał w moje Księstwa Graniczne, to zna tą dziką swobodę.

Pod uwagę też trzeba wziąć, czy postać jest stąd (tj. z Middenheim), czy dopiero co przybyła do Middenheim i szuka tu lepszego życia lub wyjaśnienia wspomnianych wyżej zagadek. Wybór jak pomiędzy klasycznym szlajającym się awanturnikiem, a bardziej osiadłym typem postaci.

No i jak ktoś czytał Middenheim: Miasto Białego Wilka (dlaczego Middenheim: City of Chaos zostało tak przetłumaczone? ), to niech zapomni o Purpurowej Dłoni, Jadeitowym Berle i innych firmowych wtrętach z kultystami.

e. I jeśli chodzi o edycję, to stety lub niestety mechanika drugiej, realia pierwszej.
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 27-05-2015 o 12:43.
Lord Cluttermonkey jest offline