Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-06-2015, 12:19   #25
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Inicjatywa na mapce - czyli ten pasek w lewym dolnym rogu - nie jest ważna.

Dopóki nie walczycie, ruszacie się wedle woli, tak jakby to była zwyczajna sesja. Nie powinniście sobie zaprzątać głowy mierzeniem czasu czy odległości - za to odpowiadam ja, bo jest mi to potrzebne do rzutów na tabele losowe - rzut wykonywany jest co pewien okres czasu, a nie co przebytą odległość. W skrócie: opieszałość boli.

Jako gracz po prostu opisujesz, co postacie robią, myślą i mówią, przestawiasz swoje żetony, klikasz guzik w prawym dolnym rogu mapy i do odpisu załączasz link do zaktualizowanej mapy.

Zwykle przebycie 24. kratek lub przeszukanie pomieszczenia zajmuje dziesięć minut gry. Co pięćdziesiąt minut eksploracji bohaterowie muszą zarządzić dziesięciominutowy odpoczynek (albo otrzymać karę do testów). To wszystko z zasad.

Jak masz dalej jakieś wątpliwości, przeczytaj proszę przykład rozgrywki z pierwszego posta.

Temat komentarzy będzie po to, żeby zebrać wszystkie potrzebne do gry linki i wrzucać na bieżąco ogłoszenia parafialne o nieobecnościach, itp.

Sesja będzie wrzucana przeze mnie na forum, tak jak robiłem to tutaj. ([Labyrinth Lord] Góra Dwimmer)

Innymi słowy, za dużo o tym myślisz. Po prostu trzeba uwolnić wyobraźnię i zagrać, a cała reszta przyjdzie sama.

PS. Pozazdrościłem Melee Wizardowi / Haretonowi spisywania raportu sesji na wzór kampanii Rythlondar z lat 1975-1977 - w miarę możliwości postaram się prowadzić podobny sposób zapisu gry.
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 13-06-2015 o 20:13.
Lord Cluttermonkey jest offline