Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-06-2015, 10:21   #28
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Ogólnie rzecz biorąc, to nie ma co się kłócić, czy pierwsza edycja, czy druga, czy dokument, czy forum, czy losowanie, czy tworzenie postaci... Dlatego też według mnie w ankiecie powinna być tylko opcja "palec do budki" - wiadomo, że więcej osób będzie na "nie", niż na "tak".

Cytat:
Spora część postów to nudne, niepotrzebnie rozwlekane przemyślenia postaci - gracz gotów jest opisać emocje, jakie postać przeżywa obierając pyry, poprawiając rzemień, dopijając wodę z manierki... a wszystko w jednym poście. Enough. W takich sesjach nie czytam 3/4 postów współgraczy.
Może nie odnosi się to bezpośrednio do PBF, ale...

Cytat:
Napisał Feliks W. Kres
(...) RPG, CZYLI ROZPACZLIWIE PUSTE GADANIE

Autora zainspirowanego poetyką RPG rozpoznać można z daleka. Przeważnie jest to jakiś Mistrz Gry, czasem gracz. Autorzy ci stanowią wielce elitarny a zamknięty klub, w którym obowiązuje surowy regulamin. Punkt pierwszy brzmi: nie wolno opisać bohatera na mniej niż dwóch stronach maszynopisu. Co to oznacza? Otóż, dajmy na to, jedzie sobie rycerz. „Jeździec był olbrzymiego wzrostu, miał 192 cm, a na głowie hełm z przyłbicą z czerwonymi strusimi piórami, które chwiały się podczas jazdy. W ręku trzymał kopię długą na trzy metry, a w drugiej ręce tarczę z herbem o szerokości czterech dłoni, w kolorach zielonym, czerwonym, fioletowym, żółtym, różowym i niebieskim, co wyobrażało ptaka zrywającego się do lotu. Przy boku miał ciężki miecz półtoraręczny, zaś z drugiej strony u pasa wisiał mu sztylet o rękojeści wysadzanej drogocennymi klejnotami. Przy siodle rycerza wisiał topór o ostrzu długości półtora łokcia i stylisku długim jak ramię dorosłego mężczyzny. Koń, na którym siedział, miał w kłębie 182,5 cm wysokości i nosił siodło..." i tak dalej do usranej śmierci, bo z drugiej strony nadjeżdża przecież zbójca.

Powyższy fragment nie jest wyjątkiem z niczyjego tekstu, wyprodukowałem go na poczekaniu, starając się oddać stylistykę takich opowiadań. Powiem, co następuje: czasem, z.jakichś powodów, trzeba - albo warto - opisać dokładnie gościa na koniu albo innym stworzeniu, weźmy na kobiecie. Lecz manierą „rolplejów" jest detaliczne opisywanie wszystkiego zawsze i wszędzie, przy czym zwykle są to chińskie głupoty, niemające żadnego znaczenia dla tekstu literackiego. (...)
Ja tam się już nie cykam i skrócam posty takiemu delikwentowi o połowę.

e. To ja poproszę tego drugiego avatara dla mojej postaci - pasuje jak ulał.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 24-06-2015 o 10:25.
Lord Cluttermonkey jest offline