Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-01-2016, 18:17   #13
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Someirhle Zobacz post
Jeszcze się rozejrzę, nie wczytałem się jeszcze w system. Póki co obiecująco wygląda mi ten fragment:

Z tekstu wynika mi, że można w końcu stworzyć wojownika który potrafi skakać, pływać i wspinać się jednocześnie, a może nawet coś więcej...? Jeśli się dobrze dobierze tło, jak rozumiem. Jeśli to coś w podobie, to pewnie stworzę coś machającego ostrymi przedmiotami dla samej przyjemności grania grywalnym wojownikiem w dedekach. Tyle lat frustrującego 2+Int punktów umiejętności na poziom z 3.x i w końcu sobie zagram :P

P.S. Czwórki nie grałem właściwie, notabene.
E tam skakanie i pływanie, niech machiny oblężnicze buduje. Właściwie to nawet liczę na takie niestandardowe postacie. Jakieś nudne perceptiony, swimy i stealthy to powinny być w pakiecie standardowym każdego awanturnika. Śmieszy mnie jak niektóre edycje robią z tego big deal, a fanboje podchwytują. "Jestem drużynowym ważniakiem, bo mam Perception." A nie daj Boże taki dobierze się do pary z BG obdarzonym Insightem.

Backgroundowe features też można uczynić fabularnie unikatowymi - dać na przykład postaci "zawsze ufają jej dzieci" (dla jakiegoś dobrego druida czy kapłana) lub "po pięciominutowej rozmowie BG poznaje największy lęk z dzieciństwa BN" (dla złej wiedźmy). Fantazja i baśniowość jest mile widziana. Można też zacząć od razu jako Harfiarz (background faction agent z SCAG) i mieć dostęp do sieci kontaktów i bezpiecznej kryjówki... Grunt to nie bać się indywidualizować postaci - w końcu jakoś musicie mi ją sprzedać. Jeśli nie długością tła fabularnego, to pomysłem. Jeśli mam już prowadzić, to wyłącznie dla niepowtarzalnych postaci.

---

Jak ktoś jeszcze nigdy nie grał w tzw. "snadboksa", to zapraszam do sesji - ten Gygaxowy moduł wyznaczył akurat wysoki standard, a dla niektórych pewnie nawet i ideał piaskownicowej rozgrywki.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 24-01-2016 o 20:05.
Lord Cluttermonkey jest offline