Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-01-2016, 05:57   #15
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Someirhle Zobacz post
Definitywnie wojownik. Może zrobię pirata, oni potrafią wszystko (podobnie ninja, ale nie bardzo mi tu pasuje). Jest tam jakaś woda?

W sumie jak dokładnie rozpatrujemy czy Background pasuje do sytuacji? Np. jeśli ktoś jest góralem i się wspinał na góry, to może też dodać profbonus na budynki i po olinowaniu okrętu?

Nie jestem pewien czy w końcu mamy sobie wybrać, czy stworzyć Background, czy co właściwie.
Ja tu o testowaniu granic kreatywności w D&D, a ten dalej o Climbie...

Rzuć okiem na mapę Cormyru. Przez długi czas jedyną wodą w okolicy gry będzie rzeka.

Lepiej przejrzeć wpierw gotowe backgroundy z PHB i dodatkowych materiałów, bo pokrywają większość typowych pomysłów typowych, choćby wspomnianego pirata czy górala. Polecam SCAG w szczególności: taki far traveler (np. z Kara Turu), mercenary veteran, urban bounty hunter... Dużo dobrego.

---

No i ogólna uwaga, że postacie powinny być z reguły młode. Jeśli się nie mylę, to dla człowieka podręcznikowy starting age był koło 18-21 lat.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 25-01-2016 o 08:07.
Lord Cluttermonkey jest offline