Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-01-2016, 09:01   #126
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Asmodian Zobacz post
Przecież jest szałamaja (Shawm).

Racja. Zapomniałem wpisać przy proficiency i językach. W ekwipunku pamiętałem.
Nie znałem instrumentu - miło dowiedzieć się czegoś nowego.

---

Jeszcze mała uwaga o rolach w drużynie. Tak jak wcześniej pisałem, nie mam w zwyczaju dobierać graczy na zasadzie "brakuje łotra" lub "mamy za dużo wojowników". Przyjmuję postacie, które mi się podobają, a jeśli drużyna uzna, że przydałby się przedstawiciel innej klasy, to Kerm czy Balzamoon mogą wynająć pierwszopoziomowego poplecznika za 25 sztuk złota na miesiąc i za przynajmniej 15% udział w łupie. A drużynowi pierwszopoziomowcy mogą im to oczywiście zasugerować.

Istnieje co prawda możliwość wynajmowania potężniejszych postaci przez słabsze, ale w razie ewentualnego wykrycia takiego przekrętu mogą zdarzyć się niemiłe rzeczy.

Charyzma determinuje: 1) reakcję na ofertę pracy, 2) lojalność, 3) maksymalną liczbę popleczników. Ewentualne testy wykonywane są niezależnie od postaci z proficiency bonus, bo wszyscy przecież siedzicie w tym samym biznesie. Musicie mi uwierzyć na słowo, że Charyzma rzadko kiedy bywa tzw. dump-statem w takiej piaskownicowej rozgrywce.

Za wykorzystanie plot point mogę nawet pozwolić na stworzenie potencjalnego poplecznika graczowi. W końcu kasztelania pełna jest awanturników szukających zajęcia, a sam się nie wyrobię z tworzeniem wszystkich chętnych.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 31-01-2016 o 09:04.
Lord Cluttermonkey jest offline