Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-02-2016, 09:01   #169
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Ardel Zobacz post
Z innych ciekawych pytań - trafienia krytyczne. Zdaje się, że wiadomo jak traktujemy pierwszego krytyka - postać ma, dajmy na to 2 żywotności, oberwie za 5, więc w tabelce losujemy krytyka o wartości +3. Ale jak traktujecie kolejne trafienia krytyczne? Kolejny cios jest za 5, więc krytyk uważacie za +5 czy już za +8?
Zawsze wydawało mi się, że liczysz każde kolejne trafienie krytyczne tak, jakby postać miała 0 Żywotności - punkty spadły do zera, więc teraz każdy cios może okazać się śmiertelnym. W żadnej edycji WFRP nigdy nie było punktów ujemnych, choć dawno temu widziałem ludków, którzy liczyli i do minus kilkanastu, ale było to w czasach, gdy sam grałem zaledwie na kserówce rozdziału o tworzeniu postaci i rzucałem grimdarkową k4 na obrażenia zamiast k6 (o dziwo, nie uświadczyliśmy syndromu nagiego krasnoluda ).

Choć potwierdź proszę z podręcznikiem, bo piszę z pamięci.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 26-02-2016 o 09:04.
Lord Cluttermonkey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem