Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-05-2016, 15:58   #4313
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Lekcje dla mnie na przyszłość:

1. Rozpocząć grę od 3-4 poziomu. Niższe poziomy dobre są na sesje na żywo, bo szybko się je wbija. W PBF są frustrujące.
2. Nie przyjmować zbyt wielu graczy, szczególnie takich, którzy plują na poprzednich mistrzów gry w pw.
3. Co za dużo wątków, to niezdrowo - gracze na forum mają niższy poziom koncentracji niż na żywo.
4. Krótszy horyzont czasowy kampanii to mus.
5. Taki caller w drużynie, jakim był Melkor, to świetny pomysł. Demokracja rzadko kiedy działa.
6. Jedna postać na gracza to najlepsze wyjście - różnica w poziomach jest frustrująca, a tworzenie postaci równych poziomem innym jest równoznaczne z brakiem możliwości przegrania - ciężki wybór dla mistrza gry.
7. Leczenie w D&D 5 wg standardowych zasad jest za szybkie - opcjonalne zasady z DMG (slow natural healing) to dobre wyjście...
8. ... Choć z drugiej strony wszelkie dałntajmy mnie męczą i najchętniej bujałbym się po lochach i dziczy non-stop. (Może bardziej epizodyczna gra?)
9. Codzienna aktywność gwarantuje dobrą sesję i sensowne zaangażowanie.
10. Ciekawe jak doświadczenie w prowadzeniu piaskownic przełoży się na prowadzenie scenariusza (najlepiej jakiegoś oficjalnego)? Podejrzewam, że będzie best of both worlds.
11. Strona na Obsidian Portal wymaga głębszego przemyślenia - w pewnym momencie uznałem ją za całkowicie bezużyteczną. Miałem zamiar pokombinować bardziej w stronę krótkich raportów w punktach jak ten:

Cytat:
1. Po południu niejaki *Rivera*, młody łotrzyk z Marsember, proponuje w karczmie "U Niedźwiadków" partyjkę Smoka i Złodzieja. Do gry dołącza *Kargar*, *Dijan* (nowa postać *psionika*) i Roglaroo zwany Niedźwiedziem. Po kilkunastu rundach *Dijan* okazuje się zwycięzcą. Zgarnia ze stołu szesnaście złotych lwów. Roglaroo odchodzi wściekły. Rivera chętnie się odegra i równie chętnie zostanie poplecznikiem którejś z postaci graczy.
i FAQ / zbioru zasad.

Jak pojawi się jakaś ciekawa rekrutacja w D&D 5 / Dungeon World to rzecz jasna zagram i pewnie będę najbardziej aktywnym i zaangażowanym graczem. Po prostu za długo już cały czas myślę o prowadzeniu i należy się uczciwa przerwa. Zmęczenie materiału zwyczajnie. Tak czy siak dzięki za trzy miesiące dobrej intensywnej gry i za barwne postacie tym, którzy tak intensywnie nie grali (Somer).

Jak będę kiedyś coś prowadził w Zapomnianych Krainach, to możecie zachować postacie i zgłosić do tej potencjalnej sesji, więc KP nie kasujcie, bo szkoda. Zresztą mam sklonowane na swoim MW.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 16-05-2016 o 16:02.
Lord Cluttermonkey jest offline