Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-07-2016, 17:51   #156
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał trmv Zobacz post
Edit: własnie znalazłem kawałek mówiący o tym że historia ta w tym settingu nie ma racji bytu, bo ród obarczony taką klątwa najpewniej zostałby wyrżnięty do nogi setki lat przed przygodą. O ile sam Awe potrafi się maskować, to potrafi to od stosunkowo niedawna, a jego przodkowie w ogóle nie mieli zdolności do rzucania iluzji. Trudno, poszukam czegoś innego
Clutterbane Jeśli po przeczytaniu tego co tu poniżej namodziłem przyjdzie Ci do głowy coś π * drzwi podobnego, co lepiej pasuje do świata przedstawionego, to daj znać.

Edit 2: Clutterbane, tak czy siak prosiłbym o ocenę tego czy postać się nadaje, bo najpewniej zmienię po prostu rasę i to w jaki sposób objawia się klątwa rodowa.

Dobra, Jako, że pomysł na postać mam już mi się jako tako wyklarował to podzielę się nim tutaj, zobaczymy, czy ma to ręce i nogi, bo pisze to ze szczątkową znajomością świata. Miałby to być tiefling Warlock o imieniu Awe. (Wiem, że oklepana kompozycja )

Dwa słowa o historii Awe:
Pochodzi z potężnej niegdyś ludzkiej rodziny, należącej do arystokracji. Jego przodkowie jednak ściągnęli na ród klątwę - jej przyczyny nie są do końca znane bohaterowi, gdyż różne podania podają różne jej przyczyny: od spłodzenia potomstwa z sukkubem po pławienie się w krwi ludzi składanych w ofierze bogini Feninva. Jedynymi wspólnymi mianownikami tych historii zdają się być przodek Awe, o imieniu Salxes oraz jego służba wspomnianej już bogini krwii. W wyniku klątwy wszyscy męscy potomkowie Salxesa są naznaczeni piętnem jego grzechów i stali się tieflingami.

Awe nie mogąc pogodzić się z upadkiem jego rodziny, studiował przez lata wszelkie informacje, na temat przeszłości rodu. Pochłonęło go to całkowicie i wielu latach natknął się na księgę należącą do jego przeklętego przodka. Zawierała ona formuły pozwalające na sprowadzenie z niższych planów istoty nazywanej przez Salxesa 'Semyaz' lub 'Azazel'. Wszystko o czym pisał jego przodek, wskazywało na to, ze jest to potężna istota o wielkiej wiedzy, której zawdzięczał swoją moc. Pchany ciekawością Awe zdecydował się na wezwanie Semyaza, i zawarcie z nim paktu, gwarantującego mu dostęp do mocy przybysza z niższych planów, w zamian za swoją służbę. To właśnie za sprawą rozkazu demona Awe, odnalazł Bellit - kapitan Królowej Hebanowego Wybrzeża i zgłosił chęć przystąpienia do załogi piratów.

Karta postaci (w budowie): Myth-Weavers Online Character Sheets
A, chwilę mi zajęło zrozumienie o co chodzi. Faktycznie w tworzeniu postaci napisałem, że:

Cytat:
Dragonborns (~ smokorodni) występują pod postacią orichalańskich smoczych lordów, a tieflings (~ diabelstwa) – jako bękarci ludzi i ekstraplanarnych (oraz ekstraplanetarnych!) istot. Przed grą tymi dwoma rasami akurat bym przestrzegał – obie są znienawidzone przez zdecydowaną większość mieszkańców Dzikich Krajów. Takim masochistom z wyboru będę utrudniał grę i się wcale z tym nie kryję.
Ale jakby nie patrzeć, to jesteście na południowy wschód od Nieskończonych Wysp, a to region o wyższej tolerancji, zresztą bardzo blisko Imperium Demonów. Cytat poniżej:

Cytat:
The most important groups of the Infinite Islands, however, are the various wandering merchant clans and companies that all meet at Fairtrade Isle, one of the larger islands near the center of the district, where all creatures are welcome to trade in peace. Here demons rub elbows with giants, Orichalan Dragon Lords, dragons, Karakhans, Nguak, far-wandering Skandiks, exiled Ghinorians, fairies, and many other less common races."
Postać mogła więc się zaciągnąć na statek z wyspy... Już mnie kusiło tłumaczyć, ale niech zostanie Fairtrade. Arystokrację zmieniłbym na wspomniany klan kupiecki czy kompanię. Tiefling byłby wtedy pewnie najmłodszym stażem członkiem załogi. Pierwsza wyprawa i już pechowa. Ciekawa rola do odegrania.

e. Niejasność mogła brać się stąd, że FAQ napisałem jakby dla całej kampanii, z zamysłem, że kiedyś wrócicie do Dzikich Krajów. Wyspa Grozy jest poza regionem Dzikich Krajów, więc wspomniany "hejt" nie będzie dotyczył postaci przez długi czas.

e2. Łap ciekawy background pod taką postać.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 11-07-2016 o 18:03.
Lord Cluttermonkey jest offline