Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-08-2016, 21:05   #4
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Avitto Zobacz post
Zaproponowałem prosty sposób, ale jeśli tylko bardzo chcesz... Skąd takie ciśnienie na randomowego bohatera? Jak chcesz to losowanie przeprowadzić?
Ciśnienia jakiegoś specjalnego nie mam, ale już nawet położyłem sobie na biurku od dawna nie wyciągany podręcznik Warha i chciałem stworzyć postać wedle zasad. Po prostu bym turlał kośćmi i zapisał co tam wyjdzie bez żadnego powtarzania rzutów, zmieniania ich kolejności, czy czego tam. Tak samo bym zrobił z umiejętnościami.

No chyba, że nie mógłbym wybrać klasy przez te rzuty, bo tam chyba ktoś przy pisaniu podręcznika nie pomyślał, że można wyrzucić mniej niż wymagania we wszystkich z WW, US, I, Int i SW...

W każdym razie jak nie idziesz na to, żebym sobie wylosował to wstępnie dam tutaj kartę postaci, która mi teraz przychodzi do głowy (choć wolałbym wylosować wszystko, tutaj też losowałem tyle co mogłem):

Imię: ... najpierw klasa i profesja, a potem imię
Klasa... rzucam najpierw na profesję:
- Wojownik: 96 Strażnik miejski (ha, tym grałbym u Bielona, gdyby on prowadził, i w sumie tu mógłbym zakończyć, ale dam szansę innym klasom)
- Ranger: 88 Traper
- Łotr: 94 Złodziej (tak blisko Hieny cmentarnej! )
- Uczony: 74 Wieszczek (Skryba brzmi poważniej)

Imię: Frederick Colonski (ps. "Fred Colon")
Klasa: Wojownik
Profesja: Strażnik miejski
Opis zewnętrzny: Grubszy jegomość o mordzie zdradzającej śladowe ilości inteligencji. Zwyczajowo uśmiechnięty i sprawiający wrażenie, ze rozumie co do niego się mówi w rzeczywistości myślący jedynie o tym, żeby przyjąć łapówkę i iść w swoją stronę.
Opis psychiki (cel, motywacja, marzenie): głównym motywem kierującym Colonem jest to, aby być z dala od wszelkich kłopotów. Zdaje sobie oczywiście sprawę, że sama jego obecność może co niektórym sprawić kłopoty - dlatego opracował system sugerowania ludziom, że mają wielkie kłopoty CHYBA ŻE zapłacą łapówkę. W walce bywa bezwzględny, bo jako uzbrojenie używa wylącznie krótkiego miecza i dużej ilości sztyletów pochowanych w ubiorze - brak pałki sprawia, że aresztowania i egzekucje to niemal to samo. Nie boi się nigdy gnębić słabszych, a gdy jego strona ma znaczną przewagę nad drugą stroną to jest jednym z najbardziej wokalnych wojowników. Zdarza mu się dźgać zwłoki, żeby pokazać, że jest po stronie wygranej - to znaczy zabójcy, a nie ofiary. Jego główną motywacją jest nażreć się i popić. Pomimo biznesu z łapówkami to jest diablo lojalny, więc nawet po wypuszczeniu zdrajców, szpiegów i innych tego typu ścierw to złoży odpowiednie raporty, a czasem i nawet zorganizuje grupę pościgową. Stara się wykonywać rozkazy nawet jeżeli przy tym ryzykuje życiem - jedynym warunkiem jest, aby nie tylko jego życie stało na szali. Nie odda za nikogo życia.
Trzy umiejętności początkowe (wybrane z podręcznika głównego, dla określonej klasy; wylosuję dla Wojownika): 61 (Czytanie/Pisanie), 16 (Rozbrajanie), 11 (Taniec)... cholera, wiedziałem, że wylosuje się taniec, po prostu wiedziałem, najbardziej beznadziejna umiejętność ze wszystkich dla Wojownika!

W sumie tak dobrze się bawiłem, że stworzę jeszcze dwie postacie (już bez losowania, bo mnie zawiódł ten taniec), a ty sobie wybierz, która najbardziej ci odpowiada (Fred Colon jest z największej osady, a reszta to zobaczę co wymyślę):

Imię Wojownik (Dark Fantasy - Konwój Klingenborga)
Klasa Wojownik
Profesja Najemnik
Opis zewnętrzny Zacięty wyraz twarz, męski wąs i najpotężniejsza broń świata: pięści.
Opis psychiki (cel, motywacja, marzenie): Wojownik to poszukiwacz przygód co się zowie. Zwiedził połowę Starego Świata i aktualnie grzeje się w cieple ogniska w karczmie Pińska poszukując kolejnego niebezpiecznego zatrudnienia. Nie ma żadnego innego dobytku niż ten, który targa ze sobą - pieniądze głównie wydaje na alkohol, dziwki i dalsze podróże. Nie cofnie się przed niczym, bo wychodzi z założenia, że zło zwalcza się złem. Równocześnie jest lojalnym kompanem - przynajmniej do momentu jak się nie okaże, że pracodawca to kultysta chaosu, mutant albo inny tego typu parch. To zadziwiające, ale nawet raz kiedyś pracował dla skavenów - jeden z nich tak dobrze podrobił hrabiego z rodziny znanej z kazirodczych relacji, że Wojownik nie poznał się, że to szczur!
Trzy umiejętności początkowe (wybrane z podręcznika głównego, dla określonej klasy): Czytanie/Pisanie, Bardzo silny, Bardzo wytrzymały


Imię: Konrad z Iska
Klasa: Uczony
Profesja: Poborca podatkowy
Opis zewnętrzny: Zacięty wyraz twarzy, wieczne przeliczanie w głowie dużych sum pieniędzy i idiotyczna fryzura przykryta dość obfitym zakryciem głowy.
Opis psychiki (cel, motywacja, marzenie): Konrad z Iska traktuje zajęcie poborcy podatkowego jako trampolinę do dalszej kariery prawniczej w samym Kislevie. Stara się pobierać podatki od każdego w takiej wysokości jak władza żąda, choć czasami zakłada ludziom zeszyt - srogo jednak kończą ci, którzy próbują go naciąć, bo nie waha się wskazać straży miejskiej kogo mają odwiedzić po nocy i przypomnieć o podatkach. Równocześnie nie ma żadnych oporów, żeby podążać nawet w najbardziej niespodziewane miejsca w powiecie, gdzie mogliby się ukrywać ewentualni obywatele próbujący uniknąć podatków. On sam jeśli chodzi o pieniądze jest uczciwy jak łza, a jedyne co można mu zarzucić to dość spory apetyt na kobiece wdzięki. Wielokrotnie uprawiał seks z córką bojara co tak samo może mu przyspożyć kłopotów jak przyspieszyć awans.
Trzy umiejętności początkowe (wybrane z podręcznika głównego, dla określonej klasy): Geniusz Arytmetyczny, Czytanie/pisanie, Gadanina
 
Anonim jest offline