Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-08-2016, 20:26   #71
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Warlock Zobacz post
Takie małe info dla przyszłych graczy (właściwie to miałem o tym napisać w komentarzach, ale pewnie zapomnę, więc teraz piszę):
W trakcie podróży przez dzicz korzystam z tabeli spotkań losowych, przy czym nie wszystkie spotkania oznaczają walkę (właściwie to 75-80% starć można uniknąć, a jest też sporo takich spotkań, które nie mają nic wspólnego z bezpośrednim zagrożeniem), a w zależności od lokacji dostępne spotkania są inne (zazwyczaj jest ponad 30% szans, że nic się nie wydarzy). Zwykle zaglądam do tabeli raz na każdy dzień spędzony na szlaku (czasem mogę dwa razy z niej skorzystać, ale to raczej nie będzie częste), więc im szybciej się poruszacie tym lepiej dla was (nie dość, że skracacie sobie podróży to również jesteście mniej zagrożeni). Dlatego właśnie polecam kupić sobie wierzchowce za wasze pierwsze zarobione złoto, bo zwykły koń w ciągu jednego dnia (8h podróży) pokona 40 mil w przeciwieństwie do 24 (przy prędkości 30 ft) zwykłego człowieka, a wiadomo, że grupa będzie poruszać się z prędkością najwolniejszego jej członka, więc jeśli ktoś będzie przeciążony, będzie nosić ciężki pancerz lub należeć do jednej z wolniej poruszających się ras to ta prędkości ulegnie jeszcze większym spowolnieniu (przy 20ft jest to 16 mil na dzień).
Chciałem kupić już teraz, ale dopóki cała drużyna nie będzie mieć, to nie ma sensu. Zwój z "Mount" musi wystarczyć.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman
Lord Cluttermonkey jest offline