Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-12-2016, 10:37   #11
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Melkor dobrze mówi, kinkubus - jak klasa się nie będzie powtarzać, to Tobie też będzie się lepiej grać, bo poczujesz się bardziej unikatowo na tle innych postaci.

W kwestii pomysłu zaklinaczkę widziałbym szlachciankę obdarzoną dzikim talentem (co by nie dublować smoczej zaklinaczki). W kwestii czarownicy mogłaby być to szlachcianka z rodu z wiedźmiarskimi korzeniami czy owoc związku arystokraty z wiedźmą, np. jakiegoś otoczonego niewolnikami dekadenta z Miasta-Państwa Niezwyciężonego Suwerena i wiedźmy z Dworzyska Czarownic. Testem na to, czy pomysł jest smaczny, jest pytanie, czy nadaje się na ilustrację Franka Frazetty.

Cytat:
Napisał Hakon Zobacz post
Co do wieloklasowości, to nigdy mi się to nie podobał w Baldurze. Więc nie ma się co przejmować

Czy jak napiszę historię o moim BG to będzie ok? Nie znam świata poza tymi z Baldura i never winter. Nazwy własne Clutterbane byś mi pomógł powsadzać? Bo to miało ręce i nogi?

Jakiś wzór karty itd?

Zabawa w cyferki z chęcią zostawię na wspólne dzieło moje i MG. (Bym wiedział co i jak na przyszłość).

Na 90% bym zagrał Paladynem (Problem tylko, że nie znam bogów aż tak), ale myślę, że jak zrobię historię to MG sam zaproponuje konkretnego, który by się nim zainteresował

Czyli reasumując. Piszę postać, która jest znana na świecie i coś reprezentuje sobą. Przynajmniej w jakiejś części świata czy wśród klasy zawodowej?

Uprzedzam, że mistrzem angielskiego i obsługi kompa nie jestem.
Hakon:
1. Jak napiszesz historię, będzie ok. Ja zajmę się resztą.
2. Pomogę powsadzać nazwy.
3. Wzór karty masz w załączonym linku do tworzenia postaci. Znajdziesz tam też masę wskazówek o tworzeniu postaci. (link jeszcze raz)
4. Jak rozważasz paladyna, to właśnie polecałbym antypaladyna, jeśli tworzyłbyś postać członka pirackiej załogi, do której należało kilku PCs. Oczywiście Twoja postać może mieć także inny motyw przebywania na wyspie. W drużynie obecnie tworzą nam się trzy obozy: cztery osoby to rozbitkowie z załogi Bellit, pirackiej królowej mórz, dwie to viridistańscy szlachcice - łowcy skarbów, a jedna (postać Amona nie wprowadzona jeszcze do gry) to rozbitek z okrętu zatopionego przez Bellit na drodze do wyspy. Fabułą niedługo będziemy bardziej zakręceni niż serial Lost...
5. W kwestii bogów, Dzikie Kraje mają kilku oryginalnych, a tak poza tym w grę wchodzą wszystkie panteony rzeczywistych kultur (mieliśmy między innymi pół-orka kapłana Posejdona i minotaura antypaladyna Seta), jak i panteon hyboryjski, melniboneański i wiele innych. Można zresztą grać postacią pochodzącą z Faerunu, Khorvaire, Oerthu czy Krynnu, więc i postać może wyznawać boga z tamtych rejonów - pisałem o tym w FAQ. Pod względem otwartości na pomysły ta sesja to taka dedekowa rozróba w tzw. kuchennym zlewie (kitchen sink). Wszystkie chwyty dozwolone.

Cytat:
Napisał BloodyMarry Zobacz post
Po przygodach z Awe nie zachecalabym graczy do tworzenia kolejnego czarnoksiężnika Chociaż w sumie mogłoby być ciekawie


Chociaż byłoby wiadomo, co zrobić z postacią kinkubus po jej śmierci.

PS Mamy koło pięćdziesięciu grywalnych oficjalnych ras i jeszcze więcej nieoficjalnych, a w drużynie przeważają ludzie. Wyjątkiem jest jeden wysoki elf i jeden drow. Jak komuś zamarzy się tabaxi, niedźwieżuk, jaszczuroczłek, dragonborn, aarakocra, genasi, jakiś krótkonóg (mogą być nawet te z Podmroku, jak duergar czy svirfneblin) - feel free.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 05-12-2016 o 10:59.
Lord Cluttermonkey jest offline