Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-12-2016, 15:50   #32
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Hakon Zobacz post
Rozumiem o co chodzi. Nie wiem. Może to strach przed nowym?
W ostatnim poście sporo rzeczy przetłumaczyłeś na mój język i faktycznie była by szansa.
Co do wyjątkowości postaci też trochę mnie wyprostowałeś. Wydawało mi się, że chodzi o to, że już coś BG reprezentuje. Jest sławnym bohaterem itd.
BG rodzi się synem/córką wodza, króla czy wielkiego czarnoksiężnika itd. Ale własny los kuje sam.

Źle zrozumiałem to co oczekujesz od nas.

Powiem tak: Napiszę co będę umiał i dam link. Jeśli będzie ok to dalsze kroki bym zrobił już z pomocą. Jak nie na tą to na następną rekrutację.
Postać nie musi być koniecznie wyjątkowa właśnie w ten sposób (sława, dobre urodzenie, itp.). Pod definicję background feature, czyli właśnie tego kluczowego wyróżnika, zmieści się wiele pomysłów:

Cytat:
A background feature should avoid strict game benefits, such as a bonus to an ability check or an attack roll. Instead, the feature should open up new options for roleplaying, exploring, and otherwise interacting with the world.

(...)

The best background features give characters a reason to strike out on quests, to make contact with NPCs, and to develop bonds to the setting you’ve devised.
Przyznam, że nie wszyscy gracze wymyślili unikatowe backgroundy, ale z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że lepiej jest się wysilić na tym etapie i mieć jakieś niepowtarzalne możliwości niż brać moim zdaniem niedopieczone, ogólne pomysły z podręczników. I graczowi, i mnie będzie się grało lepiej, bo oboje będziemy rzeźbić w surowcu trwalszym niż jedynka na skali bristolskiej, a nie ukrywajmy, że czasami na tym forum dostaję i siódemkę, z którą naprawdę nie wiem co zrobić...

Cytat:
Napisał Lord Melkor Zobacz post
Ja mogę pomóc jednej osobie z mechaniką tworzenia postaci chociaż jakimś ekspertem nie jestem - w przypadku postaci Hakona jest tego dużo mniej niż Kinkubus.
Cyferki to naprawdę mały problem. Jak ktoś ma pomysł na postać to pozostaje kilka prostych wyborów w stylu jaka umiejętność, jakie zaklęcie albo topór czy miecz.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 06-12-2016 o 15:53.
Lord Cluttermonkey jest offline