Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-12-2016, 15:40   #15
MistrzGry
 
Reputacja: 1 MistrzGry ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał Kelly Zobacz post
Co do poprawek, ileż w pisaniu robiło się błędów choćby, które łatwo na doku poprawić. Czasem można dodać jakieś przemyślenie lub uwagę, która ma wartość czytelniczą, bardziej pokazującą nastrój, klimat, przeżycia postaci. inni gracze tego nie widzą, więc nie ma to wpływu na ich reakcje, ale sprawia, że bohater staje się pełniejszy. Oczywiście wartość taka jest względna, jeśli dla kogoś istotniejsza jest przede wszytskim akcja oraz deklaracja decyzji, zaś cała reszta otoczki fabularnej jest mało istotna, to rzeczywiście doc może być obojętny.

Dodajmy jeszcze, że przeklejanie z doca jest na pewno prostsze. Jedno przeklejanie bowiem załatwia ze dwadzieścia czy trzydzieści jednozdaniowych wpisów, jak nie jeszcze więcej. Nawet ilościowo więc jest to znacznie mniejsza robota.

Natomiast co do systemu, o który pyta Założyciel wątku. Jeśli chciałbyś grać krótko, to według mnie najlepszy jest system bardzo prosty. Im prostszy, tym leszy. Dobry byłby Savage Worlds, może Warhammer, aczkolwiek raczej 1ed. jeśli ktoś chciałby grać czarodziejem. DDki ewentualnie tylko na niskim poziomie.
Dzięki za wnikliwą wypowiedź (włączając w to niezacytowane fragmenty).

Myślę, że jest pewna dość śliska (ale zauważalna) granica pomiędzy "za mało" a "za dużo". Są ludzie, dla których "pełniejsza" postać oznacza rozpisywanie się na każdy możliwy detal, które innych czytelników nie interesują. Różnicę tą widać wyraźnie w preferencjach czytelniczych, a nawet "telewizyjnych". I wydaje mi się, że jej echem jest właśnie preferencja co do "długości" (bądź "głebokości") postów.

Cytat:
Napisał Clutterbane Zobacz post
Ewentualnie starsza edycja D&D, na dowolnym poziomie. Jak chce się komuś coś polecać, to trzeba się na tym wpierw znać, trochę pograć...
Heh... ciekawe skąd takie założenie, że nie znam się?

Faktycznie proste zasady byłyby najlepsze, aczkolwiek D&D chyba nie należą do najprostszych (mam 3 ed., ale reguły pamiętam jak przez mgłę), w WFRP 1 ed. swego czasu sporo grywaliśmy, także inne fantasy. Po za tym Zew Cthulhu (oczywiście), Świat Mroku (także oczywiście), i sporo innych, mniej znanych.

Ale ponieważ w takich krótszych przygodach mechanika nie jest aż tak istotna, chyba nie ma to takiego znaczenia, jaką mechanikę się wybierze. Faktycznie myślę, że dość klasyczne fantasy na pierwszy rzut może być najlepszym wyborem.
 
__________________
Bardzo lubię regulamin, a szczególnie punkt 10!
MistrzGry jest offline