Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-12-2016, 23:34   #9
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał dzemeuksis Zobacz post
Bardzo fajny raport odsłaniający warsztat, czego często brakuje. Zaplusowałem, gdzie tylko się dało.
Dzięki. Mam tego więcej, choć jak spojrzałem krytycznym okiem to przydadzą się chyba dwa "raporty" - jeden w formie krótkiego planu wydarzeń z sesji, a drugi jako moja niekończąca się dygresja na temat warsztatu i założeń sesji.

W obecnej formie wygląda to mniej więcej tak - tutaj wycinek dot. dwóch randomowych kolejek z sesji. Link do kolejki i ściana tekstu. Rinse and repeat.

(Wyjawienie spojlerów dotyczących powiązań między xtabay a kultystami akurat mi nie przeszkadza, bo jedna z postaci - Ereszkigal, która obecnie zakłada kult swojej lubieżnej bogini we wiosce dzikich - dowie się o tym przy zakończeniu swojego downtime.)

Ciebie pewnie najbardziej interesują detale tyczące się Mythic GM Emulator. W przeciwieństwie do książkowej wersji pozbyłem się Chaos Rank (tak jakbym założył, że zawsze jest równy 5) i przyjąłem założenie, że random events wypadają na każdym dublecie. Wspomniane zwroty akcji brałem z Plot Twists, które przypadkowo wpadły w moje ręce. Przeważnie do losowej odpowiedzi wpadają 1-3 pytania na kolejkę gry, ale są momenty, że jest ich znacznie więcej.

PS Jeśli ktoś szuka sensownych zasad testów społecznych niezależnie od edycji D&D, powinien spojrzeć na On the Non-Player Character - genialna książeczka, na podstawie której przeprowadziłem póki co rozmowę drużyny z trzema bratnimi mantykorami (linki: pierwsza i niedługo druga kolejka drugiej części sesji, rozstrzygnięcie tutaj, gdyby ktoś chciał sobie prześledzić).
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 21-12-2016 o 23:56.
Lord Cluttermonkey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem