Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-01-2017, 19:36   #16
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Jeśli według mechaniki patrzeć to edycja polska taką znam i na takiej mogę jedynie bazować.
Jeśli chodzi zaś o klimat i jak to będę prowadził tooo...

http://lastinn.info/sesje-rpg-fantas...zu-demona.html ([Storytelling 18 +] Siedem oczu demona)
&
http://lastinn.info/archiwum-sesji-z...ec-pajaka.html ([L5K] Sieć pająka)

Tu macie linki dwóch sesji (jeden nadal trwającej , drugiej przedwcześnie zakończonej) w klimatach dalekiego wschodu, zapewne podobnie będzie więc z legendą, może bardziej luźniej, bo chcę sprawdzić jak w ogóle pójdzie prowadzenie tej uniwersum i jeśli wyjdzie dobrze, to może w kolejnej rzucę chętnych na głęboką wodę.

Cytat:
2. bushido - zbiór zasad, którymi kierowali się japońscy samurajowie. Serio, to jest wszystko co wyznacza sposób zachowania i podejścia do życia w Rokuganie, mistycyzm to zupełnie inna historia.
Jeśli ktoś będzie pakował punkty w honor to nie ma przebacz... MG będzie cisnął BG do honorowego zachowania i stosowania się do etykiety... sorry ale noblese oblige.
Natomiast taki standardowy samuraj to ma zdaje się honor 2 i trochę bardziej realistyczne spojrzenie na życie.

Poza tym... tak. Rokugan to mieszanka Japonii i Chin i wszystkiego innego co tam pasowało twórcom systemu do kociołka (jak choćby mongolskość Klanu Jednorożca).
W każdym choć ja jako MG będę starał się zachować rokugańskie klimaty to nie wymagam od graczy perfekcyjnej znajomości wschodnich kultur. Pomóc w tym ma sama przygoda, jak już wspomniałem odległa od dworów, polityki i typowych rokugańskich intryg kończących się seppuku o świcie.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 29-01-2017 o 19:49. Powód: poprawki
abishai jest offline