Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-03-2017, 15:37   #39
Ardel
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 1 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
8. Spustoszone ziemie - Robert Jordan
******* - super, polecam wszystkim
I oto kolejny tom Koła Czasu. Nie będę się ponownie rozwodził, dlaczego cała seria jest warta przeczytania, jedynie w punktach wymienię wielkie zalety tego tomu. I jeden minus, od którego zacznę:

Minus: tłumaczowi (albo autorowi) mylą się czasem imiona bohaterów, co może być niezmiernie irytujące. Ja wiem, że Egwene i Elayne mogą się wydawać podobnymi imionami, ale... Nie lubię takich błędów, bo wprowadzają dezorientację, która burzy mi swobodne płynięcie przez kolejne piękne słowa. A i jeszcze jeden, malutki minusik - w tej części całkowicie pominięty jest wątek Perrina, bohatera, który jest jednym z moich ulubionych.

Plusy:
  • seks w igloo!
  • kilku martwych/pokonanych Przeklętych
  • ważne postaci, które są rugane przez bohaterów pobocznych
  • fanatycy religijni
  • więcej fanatyków religijnych
  • największa zołza, niejaka Nyneave, której głowa myta jest co rozdział

A jakby kto chciał wiedzieć nieco więcej, to odsyłam, do poprzednich recenzji:
Ten, który przychodzi ze świtem ([recenzje] Wyzwanie 2017 - 12 książek w 12 miesięcy)
Ognie niebios ([recenzje] Wyzwanie 2017 - 12 książek w 12 miesięcy)
 
__________________
Prowadzę: ...
Jestem prowadzon: ...

Ardel jest offline