Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-03-2017, 21:02   #4092
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Lord Melkor Zobacz post
No, musisz przyznać, że wykazaliśmy się elastycznośćią. ACKS jest mniej "rules heavy" niż DND 5 edycja co jest raczej według mnie plusem, tym bardziej, że większość graczy w tej sesji nie jest nastawiona na mechanikę. Natomiast materiałów jest mniej, więc pewnie np. niektóre potwory byś musiał konwertować (fakt, że są bardzo prosto opisane). Ale mam wrażenie, że już i tak wykorzystujesz sporo rzeczy z ACKS, np. tabelę spotkań.
Tabele spotkań tak. Demografia jest dostosowana do ACKS, tj. pierwsze 10 poziomów w obu systemach traktuję tak samo, a wyżej każde trzy poziomy D&D 5E to jeden poziom ACKS (arcymag, czyli mag 14 poziomu z ACKS to wizard 20 poziomu w D&D 5E). Tabele skarbów są dostosowane tak, by gp na poziom się mniej więcej zgadzało, ale bez twardej zasady xp za gp YMMV - póki co szybciej awansujecie niż zarabiacie.

e. Przejrzałem jeszcze raz ACKS - u Amiry byłaby pomyłka z liczbą zaklęć rzucanych (tylko jedno 4 poziomu na dzień), ale znałaby na tym poziomie aż cztery zaklęcia 4 poziomu.


Dobra, wracamy do gry!

Plan na najbliższe dni jest taki, że w najbliższą sobotę uruchomię naraz obie scenki. Awanturnicy bezpiecznie dostaną się w okolice Wiecznej Kuźni, choć z aktualnymi informacjami będziecie raczej skazani na frontalny atak na wartowników - skrzydlate małpy - i to bez przewagi zaskoczenia, jeśli niczego nie wymyślicie. Rashad porozmawia sobie jeszcze raz z Herazibraxem.

Na karcie drużyny jeszcze bardziej zmniejszyłem próg XP potrzebny do awansu - z 34 000 na 32 400. Taka mała zmiana, a pewnie z tydzień lub dwa rozgrywki oszczędzi.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman
Lord Cluttermonkey jest offline