Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-06-2017, 07:37   #5159
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Lord Melkor Zobacz post
Tylko chyba ACKS jest do 14 poziomu a DND 20.
Pierwsze 10 poziomów ACKS traktujemy tak samo, później każdy poziom w ACKS to trzy poziomy w D&D 5E, więc 14 poziom ACKS to 20 poziom D&D 5E - w obu przypadkach to np. imperator Viridistanu.

W kwestii ogólnych zasad za to chciałbym wprowadzić taki drobny niuans, że każda istota jest uprawniona do rzutów obronnych przeciw śmierci. Dotychczas NPC lub potwór zjechany do 0 HP po prostu ginął, a ja nie lubię zasad, które powodują asymetrię na linii postaci graczy a postaci niezależnych. Takie symetryczne podejście jest w sumie dozwolone przez podręcznik:

Cytat:
Most GMs have a monster die the instant it drops to 0 hit points, rather than having it fall unconscious and make death saving throws.
Dla Was główną zmianą będzie to, że pewnie więcej razy będzie pojawiał się dylemat, czy chcecie dobić danego NPC czy potwora (i słusznie!), a także przeciwnicy wspomagani przez kapłanów mogą być bardziej upierdliwi. Dla mnie dojdzie ciut więcej rzutów, ale w PBF to żaden problem. W sumie może nawet mi za to podziękujecie, kiedy towarzyszący Wam 1-poziomowi najemnicy będą spadać do 0 HP od byle fajerbola - będzie chociaż szansa na ich ustabilizowanie.

Kwestia lingering injuries pozostaje do przedyskutowania - do tej pory też były niesymetryczne (potwory na krytyku, PCs na niskim rzucie obronnym przeciw śmierci), więc albo do wywalenia, albo do ujednolicenia.

Rozpisałem się na Dokumencie i dodałem portret Ardina Złotobrodego. Have fun.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 07-06-2017 o 07:42.
Lord Cluttermonkey jest offline