Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-06-2017, 10:12   #337
Googolplex
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 1 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Zormar Zobacz post
Mam pytanie odnośnie magicznych pancerzy, a dokładniej, czy jest jakiś efekt, który neguje/zmniejsza szansę na niepowodzenie magii wtajemniczeń? (Wiem, że wykonanie z mithrilu zmniejsza tą szansę o 10%, ale idzie mi o efekty z umagicznienia).
W DMG2 jest szablon Feycraft, zmniejsza on karę niepowodzenia czarów o kolejne 5% (można łączyć z mitrilem), minus taki, że musisz znaleźć istotę fey (wróżka, czy tam żywiołak) która taki pancerz Ci wykuje.

Twilight (bez wampiro-wróżek) umagicznienie za +1 (MiC s15), redukuje ASF o kolejne 10%.

W sumie Mithral Feycraft Twilight redukuje szansę niepowodzenia o 25%, razem z pierwszym poziomem Spellsworda (PrC) pozwoli Ci to nosić pełną zbroję płytową bez szansy zepsucia czaru.

Inną ciekawą opcją jest klasa prestiżowa dla krasnoludów, Runesmith. Co prawda nie redukuje ASF ale możesz wówczas przygotować czary w postaci run, zaś rzucanie czarów z run nie wymaga komponentu somatycznego, więc zbroja w tym nie przeszkadza.

W sumie jest jeszcze opcja dla Duskblade'a, Atut Battle Caster, pozwala mu używać dowolnego pancerza bez kar (klasowo Duskblade może bez kar używać lekkiego i średniego pancerza, Battle Caster podnosi zaś to o jedną kategorię wagową czyli do ciężkiego pancerza).
 

Ostatnio edytowane przez Googolplex : 09-06-2017 o 10:33.
Googolplex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem