Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-06-2017, 21:42   #6
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Miris Dor Zobacz post
Chcę stworzyć nowe potwory, nie mam dostępu do monster manuala (za słaby angielski by ogarnąć ich zdolności opisane pod podstawowym opisem) i nie wiem jak to zbalansowanie ogarnąć (KP, Kostki i Trac0).
AD&D nie ma jasnych wskazówek co do tworzenia nowych potworów. Najlepiej metodą prób i błędów porównywać swoje zaciery z już istniejącymi i/lub z odpowiednikami klas na danych poziomach. To, że potwór walczy jak wojownik pierwszego poziomu dużo mówi. Więc kwestia praktyki i lepszej wskazówki tu nie dostaniesz. Ewentualnie pozostaje olać AD&D i zagrać w którąś z edycji WotC, tym bardziej, że trójkę masz po polsku. Sam nie polecałbym zabierać się nowicjuszom za AD&D, bo to gra, która raz że wymaga zrozumienia AD&D 1 albo nawet wcześniejszych edycji, a dwa, że z perspektywy czasu zasady są napisane naprawdę okropnym językiem.

PS THAC0 dla potworów masz ujęte w jednej zgrabnej tabeli w DMG.

Sam angielskiego się nauczyłem na zagranicznych podręcznikach i cRPGach ze ścianami tekstu, ale to było sto lat temu i dzisiaj są łatwiejsze sposoby.

Cytat:
Napisał Miris Dor Zobacz post
I np. Czy każdy humanoid bez pancerza i tarczy ma podstawowe KP? A jak KP ustalić przy zwierzętach (lub po prostu nie humanoidach)?
Z reguły każdy nieopancerzony ma 10 AC, chyba że ma wysoki DEX albo jakiś bajer z rasy czy cuś. 10 to najgorsza możliwa Klasa Pancerza.

Zwierzęta - wedle uznania, najlepiej porównywać do już opisanych zwierząt lub pancerzy.
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 16-06-2017 o 21:51.
Lord Cluttermonkey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem