Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-07-2017, 11:47   #5
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Autumm Zobacz post
No jasne, ale wystarczy mi że są elementy tego systemu, bo jestem w nim zakochana <3

Zaczynam czytać SRD do 5'ki, ale już wiem, że będzie kapłon :>
No w zasadzie ACKS można podzielić na dwa elementy:
1) zasady typowe dla D&D (tworzenie postaci, walka, zaklęcia) oparte w ACKS o starą edycję B/X D&D,
2) model fantastycznego średniowiecza, który można z powodzeniem użyć w połączeniu z inną grą niż z punktem 1).

W mojej sesji z ACKS biorę wszystko co się tyczy punktu 2, a 1 olewam - kto by chciał grać w niezbyt intuicyjną edycję B/X.

Kapłani jak nietrudno zgadnąć będą szczególnie przydatni ze względu na odwracanie nieumarłych. W sumie chciałbym mieć nawet dwóch takich w drużynie. Jedynie kapłanami Nerulla nie będzie można grać z powodu metaplotu, bo bóg śmierci będzie martwy.

No i WotC zapowiedziało, że w listopadowym podręczniku będzie 25 nowych podklas dla postaci, więc z oficjalną rekrutacją na pewno poczekam na publikację, co by gracze mogli już pobawić się nowymi zabawkami.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 02-07-2017 o 11:51.
Lord Cluttermonkey jest offline