Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-07-2017, 08:05   #19
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Wiecie - to nie jest temat o preferencjach względem Google Documents. Zresztą i tak przy jego użyciu prowadzę sesję inaczej niż większość użytkowników, więc lepiej najpierw spróbować. Na przykład odpisy zwykle daję w drugiej osobie. Rozgrywamy tylko te sceny, w których istnieje jakiś znaczący dla gry cel i przeszkoda, resztę przewijamy w komentarzach. Komentarze nie są oddzielone, a odzwierciedlone w świecie gry. All in all, mniej stukam w klawiaturę niż kiedy próbowałem prowadzić sesję na krótkich odpisach.

Cytat:
Napisał Mike Zobacz post
5ed nie znam wcale. Masz jakiegoś linka do czytelnego SRD?
D&D Beyond! Możecie od razu spróbować stworzyć postać.

Cytat:
Napisał Arvelus Zobacz post
Jakiś link, czy coś o tym ACKS? D=
Link. Ze strony można przejść na blogi dizajnerskie i łyknąć trochę założeń.

Cytat:
Napisał Asmodian Zobacz post
jeśli będzie grany jakiś moduł dla 1wszo poziomowych postaci, najpewniej również będzie klasykiem - większość była bardzo dobra i jeśli uczciwie zagrana, to awanse były dosyć szybkie. W DD5 pierwsze levele są też całkiem potężne.
Pierwsze poziomy to takie granie hienami cmentarnymi w WFRP - dla pojedynczego wojownika jeden szkielet jest trudnym wyzwaniem.

Nie zależy mi na specjalnie szybkich awansach (zraziłem się do takiego tempa po obecnej kampanii) - skoro droga od pierwszego poziomu do dwudziestego to droga od awanturnika do króla, a każdy poziom jest dobrze umiejscowiony w fantastycznym społeczeństwie, to nikt nie przeskoczy całej drabinki po kilkunastu walkach. Niektórzy z najpotężniejszych NPCs w Greyhawku, jak król Nyrondu, mają ledwie czternasty poziom.

Nie sprawdzałem jeszcze, ile XP można łącznie wynieść z Labiryntu Kurhanów, ale podejrzewam, że starczy gdzieś na piąty poziom, czyli wg D&D 5 koniec gry skupionej na lokalnych problemach. Co będzie dalej - nie warto póki co spekulować.

Ale dzięki Asmo za dobre słowo.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 03-07-2017 o 08:08.
Lord Cluttermonkey jest offline