Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-08-2017, 15:38   #7
TomBurgle
 
Reputacja: 1 TomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Zell Zobacz post
Tu się kategorycznie nie zgodzę. Red List w sesji dla neonatów Camarilli? Czemu nie? Tutaj o podejście gracza chodzi.
To było wolne tłumaczenie cytatu z pierwszej strony podręcznika o Czerwonej Liście.
The tense relationship between hunter and prey sets the tone for the entire chronicle, forcing the players to choose sides in order to pursue the damned or become unwitting pawns themselves


Dodałbym (bo głównie o nią mi chodziło) dużo prostszą rzecz: w przygodzie gdzie wszystkie postacie zaczynają jako neonaci, nie ma miejsca na postać-Anathemę. To zupełnie inny pułap mocy.

Niby ktoś tak młody mógłby popełnić czyn który wywołałby furię całej Camarilli. Nie tylko oficjalny wyrok śmierci - to osiągnąć łatwo. Miejsc jest 13. Dokładnie. Czyli postać zrobiła coś, co sprawiła że jest uważana za groźniejszą dla Camrilli od wampirzycy odpowiedzialnej za śmierć kilkunastu procent ludzkości. Kilkusetletniej bomby biologicznej wciąż niosącej Czarną Śmierć - tyle że groźną i dla śmiertelnych i dla wampirów? Spoko. Z dobrym pomysłem da radę. Z miejsca jestem w stanie wymyślić przypomnieć sobie ([oWoD: Wampir: Maskarada] - warsztaty - edycja II [18+]) co najmniej jeden.

"Pilnowanie się" to eufemizm. Postać musiałaby być w stanie wodzić na manowce nie tylko swoich rówieśników, ale także Starszych, Primogen, Szeryfa i Księcie a na dodatek Alastorów który nie mają (nominalnie) żadnego innego zajęcia niż polowania dokładnie na niego. Niego, bo na Czerwoną Listę nie wpisuje się anonimów tylko zidentyfikowane zagrożenia. A, i wszystkich zwyczajnie chętnych na bajeczne nagrody. Do tego zastosować środki żeby odeprzeć wszystkie sztuczki dyscyplin których użyją - a o których jako neonata nie ma pojęcia. Odpowiednio dzika, naciągana mechaniczna kombinacja(z sporą ilością zalet zbieranych z podręczników wszystkich edycji) byłaby tu w stanie coś wskórać. Przy limicie punktów neonaty? Zmieści się jej część. A mamy to albo gigantyczny zbieg szczęśliwych przypadków. [Albo cuda typu 7*mage companion i samodzielnie sformułowane demonic investment]

A gracz musi się utrzymać na tyle długo, żeby mieć frajdę z rozrywki. Czyli nie może siedzieć z laptopem w dziurze przez całą sesję; gdzie w tym zabawa? Tak jak wspomniała Zell, Świat Mroku jest okrutny. Każde wystawienie nosa to wymierne ryzyko, a okienka czasowe działania są tak wąskie że sprawa rypnie się szybciej niż później. Znowu kombinowanie jak dać graczowi radochę bez posłania w diabły spójności świata.

Nagimnastykowaliśmy się, natrudziliśmy...i właście podporządkowaliśmy zauważalny kawałek gry tej jednej wadzie. Czego, jak na początku zaznaczyłem, nie chcę robić. Ktoś inny może chcieć.

Więc, Zell, nie mogę się z Tobą zgodzić w tej kwestii. Nie jest tak że tylko MG który tworzy scenariusz od A do Z, z tak ściśle określoną linią fabularną, że nie da się wcisnąć nic, czego nawet on się nie spodziewa, a do tego jest niechętny na jakiekolwiek zmiany będzie miał problem z niektórymi wadami/zaletami.

Cytat:
Napisał Zell Zobacz post
Flaw "Unbondable" jest zbanowany dla Tremere.
Jest, w V20, po zmianie wady klanowej Tremere. Ludzie grają w różne edycje. I nie wiadomo jak będzie w nadchodzącej piątej edycji[nie widziałem Tremere w pre-alfie]. Plus wyjątki występujące we fluffie, z clanbookiem opisującym postępowanie w przypadku namierzenie takiego osobnika włącznie, czy to w klanie czy to wśród ghuli-kandydatów.
Ale przede wszystkim, uważam że wszystko jest dla ludzi. W wewnątrzklanowej grze taka dzika karta to coś, co jako MG mógłbym dopuścić. We właściwych rękach i z wszystkimi wspomnianymi wcześniej obostrzeniami. Każdy MG zrobi jak uważa, byle poświęcił chwilkę kwestii czemu taki ban został ustawiony.
 
__________________
W styczniu '22 zakończyłem korzystanie z tego forum - dzięki!

Ostatnio edytowane przez TomBurgle : 13-08-2017 o 16:42.
TomBurgle jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem