Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-09-2017, 09:05   #81
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Odpowiedzi na pytania, które dostałem na pw.

Cytat:
Ile kosztuje komplet ciuchów, w tych przykładowych excelach z innej sesji niektórzy mają całość, a nie porozbijane jak w cenniku.
Jeden komplet ubrań pasujących do Waszego poziomu, klasy i backgroundu macie za darmo, nago Was nie puszczę. Zresztą chyba i tak dostajecie jakieś ubrania jako ekwipunek z backgroundu.

Cytat:
Jeszce takie pytanie:
Dueling
When you are wielding a melee weapon in one hand and no other weapons, you gain a +2 bonus to damage rolls with that weapon.
Czy tu Chodzi o to że nie mogę dwoma broniami walczyć, ale mieczem i tarczą tak. Czy że druga ręka musi być pusta?

W pojedynkach rycerze naparzali się w zestawach miecz /tarcza, ale to dnd, lepiej się upewnić
Można z tarczą.

Kilka cen:

Cytat:
Garnek smalcu?
Cytat:
Garnek masła?
Za 0,5 kg - 18 cp.

Cytat:
Kawa
Cytat:
Herbata
W Nyrondzie raczej nie występuje. Ale za ładunek około 50 kg kupcy w miejscu produkcji płacą 150 gp.

Cytat:
Ziarno dla muła
4 gp na dzień, ale to niepotrzebny wydatek w dosyć lokalnej kampanii (daleko się nie wybieracie).

Cytat:
Flet
2 gp.

Cytat:
Napisał Matyjasz Zobacz post
Przeglądam rekrutację i załączoną napisaną kartę i widzę informację o losowym przedmiocie do uwzględnienia w historii postaci.
Prosiłbym o wylosowanie zanim zabiorę się do pisania wątpliwej jakości dzieła.
Pójdzie na pw.

---

Cytat:
Napisał Mike Zobacz post
Szlachta czeka na służbę :P
A ja i pozostali gracze w tym czasie obskoczymy loch.

---

Jeśli ktoś dalej nie ma pomysłu na postać, to poniżej dwie porady, takie "jak skraść serduszko Mistrzowi Podziemi":

1. Nie wyobrażam sobie kampanii D&D bez paladyna i tropiciela, ale potrafię sobie wyobrazić każdą bez mnicha czy czarownika (warlocka). Taka preferencja.

2. Uwielbiam nietypowe połączenia klas i backgroundów, tj. trudniej będzie mi sprzedać kolejnego wojownika najemnika niż, powiedzmy, druida najemnika. Rzućcie okiem na te pregeny - jest tam między innymi ciekawie zrobiony high elf fighter sage czy human cleric pirate. Reszta postaci raczej taka sobie. Tak czy siak zmierzam do tego, że jeśli dobrze dobierzecie background, powinniście uzyskać "trójwymiarową", dobrze osadzoną w świecie i niepowtarzalną postać. (Matyjasz, mógłbyś nawet powtórzyć swoją postać z Księstw Granicznych, skoro chcesz czarodzieja - w D&D 5E byłby to human wizard soldier albo noble. ) Oczywiście nie mam nic przeciwko wzięciu któregoś z tych pregenów jako swojej postaci. Wystarczy przenieść na nasz format karty postaci, zmienić ekwipunek i kilka settingowych szczegółów.

---

PS Jeśli macie problem ze znalezieniem odpowiedniego backgrounda dla swojej postaci, służę pomocą. Zebrałem ich trochę z oficjalnych materiałów i third party.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 10-09-2017 o 10:28.
Lord Cluttermonkey jest offline